nedelja 19.11.2017.
13:58

Fudbaleri Malage slavili su na svom stadionu protiv Deportiva.

EPA-EFE/DANIEL PEREZ

U okviru 12. kola španske Primere, Malaga je na "Rosaledi" nadigrala Deportivo iz La Korunje, na kraju je bilo 3:2 (1:1) za domaćina.

Poveli su domaći u 15. minutu strelac je bio Rosales.

Ipak, nije dugo trajala radost navijača, kako je bivši igrač Arsenala Lukas Perez poravnao rezultat samo osam minuta kasnije.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a nakon sedam minuta igre u nastavku gosti dolaze do preokreta, strelac je bio švajcarski reprezentativac Fabijan Šar.

Ipak, domaćin se nije predavao, ekipe iz Anadaluzije dolazi do poravnanja u 64. minutu preko Ćorija Kastra.

Napeto je bilo u nastavku, Deportivo je u finišu imao par prilika da vrati prednost, ali je onda na scenu stupio bivši napadač Svonsija Borha Baston.

On postiže gol u 84. minutu na asistenciju Huanpija i tako preokreće rezultat u korist Malage.

Do kraja nije bilo promene rezultat, Malaga je upisala vredan trijumf protiv jedne od ekipa sa kojima će do kraja voditi borbu za opstanak.

Andalužani su trenutno 18. na tabeli sa sedam bodova, ovo je bio tek drugi njihov trijumf ove sezone i tek treći meč iz kog nisu izašli pognutih glava.

Deportivo nakon ovog poraza na 16. mestu sa četiri boda više.