Trijumf ''Farmaceuta'' sa igračem manje, Verder slavio u finišu

• 04. novembar 2012.

• 19:39

U Bundesligi u nedelju su odigrane poslednje dve utakmice 10. kola. U oba meča bodove osvojili domaćini.

Leverkuzen je, posle pobede nad Bajernom u prošlom kolu, danas na svom terenu zabeležio i trijumf nad Fortunom, ali teže nego što se očekivalo.

Meč je zaavršen rezultatom 3:2 za ''Farmaceute'', koji su u poslednjih pola sata igrali bez isključenog Rolfsa.

Golovima Sema i Širlea domaći su u prvom poluvremenu stekli vođstvoi od 2:1, a prvi gol za goste postigao je Rafael.

U nastavku, minut posle isključenja Rolfsa, Kastro je povisio vođstvo domaćih na 3:1, da bi gosti iz Dizeldorfa u 86. minutu predko Bodzeka uspeli samo da smanje na 3:2. Golove pogledajte OVDE

Verder je zatim protiv Majnca slavio sa 2:1, a pobednik je rešen u finišu meča. Hant je u 11. minutu doneo prednost timu iz Bremena, izjednačio je sve efikasniji Šalai u 64. minutu, da bi konačan rezultat postavio Hant, svojim drugim golom u 86. minutu.

Aleksandar Ignjovski je, po običaju, svih 90 minuta odgledao sa klupe.