Trifunović srušio Krunićev Dalijen

• 27. jun 2013.

• 09:06

Fudbaleri Liaoninga savladali su Dalijen sa 2:0 u utakmici 14. kola kineske Superlige, a jedan od najboljih pojedinaca na susretu, ujedno i strelac drugog gola bio je Miloš Trifunović.

Nekadašnji igrač Crvene zvezde koji drugu sezonu zaredom nosi dres Liaoninga uživao je na terenu što se moglo videti po prodorima i asistencijama, a vrhunac dobre partije bio je u 62. minutu kada je Trifunović savladao protivničkog golmana. Pre toga je Edu u 45. minutu doveo Liaoning u vođstvo.

Trifunović je sa Liaoningom teškom mukom sačuvao prvoligaški status do kojeg su došli u poslednjem kolu prošle sezone, dok u ovoj beleže odlične rezultate. Liaoning je trenutno peti sa 21 bodom, pet manje od trećeg mesta koje vodi u Ligu šampiona.

Trifunovića su tokom prelaznog roka tražili još neki kineski klubovi ali je on odlučio da produži vernost u Liaoningu i očito da je doneo dobru odluku.

Liaoning u narednom kolu 30. juna dočekuje Čangčun koji se nalazi na 14. mestu, dok će 6. jula biti i četvrti put zaredom domaćini, ovog puta Gvangžuu R&F.