Tri penala na ''Tardiniju'', Parma konačno pobedila!

sreda 22.07.2020.
21:33

Napolitanci se vraćaju praznih šaka, Parmi dovoljna jedna šansa u nastavku.

Beta/Elisabetta Baracchi/ANSA via AP

U prvoj večerašnjoj utakmici 35. kola Serije A, Parma je kao domaćin savladala ekipu Napolija sa 2:1 i tako prekinula seriju loših rezultata iz prethodnih sedam kola, kada je osvojila jedan jedini bod.

Sva tri pogotka večeras postignuta su sa bele tačke.

Parma je svoj prvi penal u večerašnjem susretu iznudila na isteku prvog poluvremena, a u gol ga je pretvorio Đanluka Kaprari za vođstvo od 1:0 posle prvih 45 minuta.

Napoli je uzvratio na isti način posle samo devet minuta igre u nastavku, a strelac iz jedanaesterca bio je Insinje.

Parma nije uspevala da stvori ozbiljnije šanse sve do 87. minuta, a onda novi penal za domaćina koji je ovoga puta realizovao Kuluševski i tako doneo toliko željenu pobedu ekipi Parme koja je sada na desetom mestu sa 43 boda. Napoli je sedmi sa 56 bodova.