11:55

Engleska i dalje bitku bije sa video sistemom.

EPA-EFE/PETER POWELL

Sinoć smo imali tri utakmice Premijer lige.

Aston Vila je izgubila sa 3:0 od Mančester Junajteda, Bornmut je odigrao 0:0 sa Totenhemom dok je Everton remizirao 1:1 sa Sautemptonom. U sva tri meča, po m priznanju same lige, videli smo po grešku u (ne)dosuđivanju penala na svakoj utakmici.

Junajted je poveo golom Bruna Fernandeša iz penala u 27. minutu, iako je očigledno trebao biti suđen faul u napadu gostiju. Din Smit je kiptao posle meča zbog odluke koja je 'pogurala' njegov tim ka porazu.

Murinjo takođe nije bio zadovoljan suđenjem Olivera, "Posebni" je tražio penal po duelu Kejna i Kinga u šesnaestercu "višnjica". Majkl Oliver ga nije sudio, ali kasnije je ustanovljeno da je trebao biti penal za "pevce".

Na meču u Liverpulu, "svecima" je suđen penal u 28. minutu koji Vard-Prauz promašuje. Ovde smo imali sreće, posle utakmice je utvrđeno da penala nije smelo da bude.

Prva sezona VAR-a na Ostrvu je i previše punila naslove, videćemo kakva će naredna biti. Nadamo se manjem broju grešaka.