Tri gola i tri crvena u Roterdamu, Van Persi izveo majstoriju pa i on "pocrveneo"

nedelja 30.09.2018.
21:10

Pobeda Fejenorda protiv Vitezea, ali će meč ostati upamćen po jednom sjajnom golu bivšeg asa Arsenala i Junajteda, ali i brojnim isključenjima.

EPA-EFE/OLAF KRAAK

Fejenord je slavio na svom stadionu protiv Vitezea sa 2:1 (1:0) u meču u kojem smo videli tri crvena kartona.

Poveli su gosti preko Bera u 32. minutu utakmice i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Nakon samo dva minuta igre u nastavku, Botegin poravnava rezultat.

A onda, u 63. minutu, nakon jednog divljačkog starta, "10ka" Vitezea Bruns dobija direktan crveni karton.

Nije uspevao Fejenord da iskoristi brojčanu prednost, a onda je na scenu stupio Robin Van Persi.

Legendarni Holanđanin je sjajno izveo slobodan udarac sa preko 20 metara udaljenost u 88. minutu, preokret domaće ekipe.

U prvom minutu nadoknade Van Persi baca senku na sjajan pogodak jednim nesmotrenim startom, zbog kojeg iskusni Holanđanin dobija direktan crveni karton.

Samo tri minuta kasnije, Viteze je opet ostao sa igračem manje, u četvrtom minutu nadoknade Doeki zbog katastrofalnog starta takođe dobija crveni karton.