petak 16.02.2018.
21:11

Umor je sustigao 72-godišnjeg stratega minhenskog Bajerna.

EPA-EFE/JULIEN WARNAND

Bajern je minule subote na svom stadionu savldao Šalke sa 2:1, svi golovi su pali do 36. minuta prvog poluvremena, a verovali ili ne trener Bavaraca Hejnkes ih je prespavao!

Ovaj 72-godišnji stručnjak se u petak nakon konferencije za medije pred susret sa Šalkeom razboleo, odlučio je da se odmori i propusti meč, a iz sna se probudio nakon što je utakmica na "Alijanc areni" uveliko bila u toku.

"U petak i subotu sam se osećao jako loše. Onda sam u subotu otišao u krevet u 16:45 i znate li kad sam se probudio? Tek koji minut posle sedam, kada je utakmica Bajerna već trajala 35 minuta.

Savest mi nije najčistija zbog toga
" izjavio je Henjkes.

U tom periodu, Bajern je zahvaljujući golovima Tomasa Milera i Roberta Levandovskog imao prednost od jednog gola, između njihovih golova je mrežu Bavaraca zatresao Di Santo.

Meč su sa klupe predvodili njegovi asistenti Piter Herman i Herman Gerland.

Hejnkes važi i za najstarijeg trenera u Bundesligi, pa izgleda da ga je zgusnust raspored stigao.

U svakom slučaju, on će na klupi Bajerna biti već ovog vikenda, kada se aktuelni šampioni budu susreli sa Volfsburgom.