Toti je i zvanični legenda!

• Autor: Boris Jovanović

• 21. januar 2012.

• 19:49

Roma razmontirala Ćezenu sa 5:1, a kapiten "Vučice" srušio 56 godina star rekord Gunara Nordala u broju golova za jedan klub.

Gosti iz Romanje su se držali na "Olimpiku" čitavih pola minuta. Nakon toga je na asistenciju Lamele Toti matirao Antoniolija.

Bio je to uvod u hod po mukama Ćezene koja je u osmom minutu primila drugi gol. Naime, ponovo je Lamela dodavač, Toti egzekutor, jedan od najvećih trenutaka njegove karijere.

Naime, on je svojim 211. golom u dresu "vučice" pretekao Gunara Nordala i postao čovek koji je postigao najviše golova za jedan klub u istoriji Serije A.

Doduše, Šveđanin je to postigao za sedam sezona u Milanu, "Princ Rima" za 20 i duplo više mečeva, ali tadašnji fudbal ne može da se poredi sa profesionalizmom u poslednje dve decenije.

Odmah nakon rekorda i Borini se upisao, pa je meč nakon desetak minuta bio gotov, 3:0, Ćezeni nije ostala ni nada.

Do kraja "žuto - crveni" nisu imali milosti prema svom nekadašnjem golmanu koji je učestvovao u osvajanju "skudeta" početkom veka. Mrežu Antoniolija su probušili Žuan i Pjanić, Ederov gol je slaba uteha.

Na kraju, velikih 5:1, "tika - taka" u Italiji radi, a Roma je preskočila Napoli, sada su šesti, imaju osam bodova manje i utakmicu više od lidera Juventusa koji večeras gostuje u Bergamu.