Totenhem u Ligi šampiona, Liverpul i Čelsi će se boriti do kraja, Siti poobarao rekorde, Hadersfild opstao!

• Autor: Nikola Miloradović

• 09. maj 2018.

• 22:54

Odigrani su večeras zaostali mečevi 31. i 35. kola Premijer lige, ovo su rezultati.

Čelsi je na "Stamford Bridžu" dočekao Hadersfild, Konte je rešio da promeša karte za ovaj susret, a to mu se obilo o glavu, kako je meč sa "Terijerima" okončan bez pobednika, rezultatom 1:1 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda su gosti šokirali domaće navijače u nastavku.

Nakon samo pet minuta igre u nastavku, Muj šalje sjajan pas ka Depuatru, Kabaljero uspeva na kratko da omete robusnog Belgijanaca, ali bivši igrač Porta ipak dolazi do lopte i smešta je u nebranjenu mrežu "Plavaca" za 0:1.

Čelsi se ipak brzo vraća, nakon centaršuta sa desne strane, Zanka je u želji da izbije loptu iz svog kaznenog prostora pogodio Alonsa, od kog se lopta odbija iza leđa Lesla, 1:1 na "Bridžu".

U 84. minutu velika prilika za "Plavce", najpre je Ridigerov udarac odbrana uspela da izblokira, da bi odmah potom Kristensen pokušao glavom, ali je Danac Lesl odlično intervenisao i sprečio zemljaka da mu proturi loptu iza leđa.

Na kraju je nerešen rezultat ostao na snazi.

U terminu od 20:45h je Lester dočekao Arsenal, a domaćin je slavio sa 3:1 (1:0).

Poveli su golom Iheanača u 14. minutu fudbaleri Lestera, da bi samo minut kasnije Mavropanos nakon velike greške zaradio crveni karton, te je Arsenal ostao sa igračem manje. Više o svemu tome OVDE.

Ipak, u nastavku su nakon osam minuta igre uspeli da izjednače rezultat. Mejtland-Najls je sjajno prošao po desnoj strani, pronašao je potom Obamejanga, Gabonac je na prvu šutirao, ali je Jakupovič sjajno intervenisao, ipak, lopta je opet pala na nogu napadaču Arsenala, koji ovoga puta ne greši 1:1 na "King Paueru".

U 76. minutu, Lester ipak vraća prednost, Mhitarijan je skrivio jedanaesterac, koji Džejmi Vardi pretvara u gol.

Sve je bilo jasno u 90. minutu, kada je Marez dobio loptu na desnoj strani, imao je puno prostora ispred sebe, prišao je na samo par metara golu Arsenala, a onda je fintom izbacio Čeha i jednog od defanzivaca "Tobdžija" i potom lako zatresao mrežu gostiju.

Mančester Siti je slavio u zaostalom susretu 31. kola na "Etihadu" protiv Brajtona, bilo je 3:1 (2:1).

Poveli su domaći u 16. minutu, strelac je bio Danilo, na asistenciju maestralnog Liroja Sanea.

Ipak, samo četiri minuta kasnije, Preper proigrava Uljou, a bivši napadač Lestera poravnava rezultat.

Da Siti ima prednost na poluvremenu postarao se Bernardo Silva, koji postiže gol u 34. minutu, na novu asistenciju Sanea.

Nakon nešto više od 25 minuta igre u nastavku, Siti dolazi do novog gola, a Sane do treće asistencije, ovoga puta je sa golom spojio Fernandinja.

Na kraju nije bilo promene rezultat, Siti je slavio, a Jaja Ture se oprostio od "Etihada".

Totenhem je u vrlo bitnom susretu dočekao Njukasl, a Sparsi su na "Vembliju" slavili sa 1:0 (0:0).

Gol odluke pao je u 50. minutu, kada je na asistenciju Hjong-Min Sona, Hari Kejn savladao Dubravku.

Do kraja nije bilo promene rezultata.

Čelsi - Hadersfild 1:1
Lester - Arsenal 3:1
Mančester Siti - Brajton 3:1
Totenhem - Njukasl 1:0

Suma sumarum, Totenhem je večeras overio plasman u Ligu šampiona, imaju četiri boda više od petoplasiranog Čelsija, te će se "Plavci" u poslednjem kolu za četvrtu poziciju boriti sa Liverpulom, koji ima dva boda više od njih, pa ipak drži stvari u svojim rukama (u poslednjem kolu "Redsi" dočekuju Brajton).

Mančester Siti je oborio nekoliko rekorda, postali su tim sa najviše postignutih golova u jednoj sezoni u PL (105), ostvarili su najviše pobeda u jednoj sezoni (31) i osvojili su najviše bodova (97), a imaju i kolo do kraja.

Hadersfild je overio opstanak u Premijer ligi, kako kolo pre kraja imaju četiri boda više od Svonsija, koji je prvi ispod crte i najverovatnije će u niži rang, kako ima i tri boda manje od Sautemptona i gol razliku za devet golova slabiju od "Svetaca".