Totenhem sačuvao oreol nepobedivosti u komšiluku

• Autor: Boban Filipović

• 06. novembar 2016.

• 14:56

Treći uzastopni derbi severnog Londona završen je bez pobednika. 'Pevce' još niko nije pobedio ove sezone u Premijer ligi, 'Tobdžije' propustile priliku da zauzmu čelo tabele.

Arsenal je bolje otvorio meč, Vengerovi puleni su dominirali, lopta je mnogo više bila u njihovom posedu i bili su opasniji po gol.

Tio Volkot je bio najveća opasnost za komšije, uzdrmao je stativu topovskim udarcem sa ivice šesnaesterca, ali je nešto ranije bio sebičan na čemu mu je Ozil zamerio.

Ipak, par minuta pre odlaska na odmor Arsenal je poveo, Ozi je izveo prekid i ubacio loptu pred gol Lorisa, Kevin Vimer je nespretno reagivao ispred Košćelnog i postigao autogol.

Bio je to prvi autogol u derbijima severnog Londona u XXI veku, a domaći na veliki odmor odlaze sa minimalnom prednošću.

Međutim, nakon samo pet minuta igre u nastavku Totenhem je poravnao rezultat.

Loran Košćelni je napravio veoma glup faul nad Musom Dembeleom u svom šesnaestercu, Klatenburg pokazuje na belu tačku, a Hari Kejn je siguran sa 'kreča'.

Izjednačenje je ohrabrilo 'Pevce' koji su krenuli odlučnije da napadaju, vrlo lako je moglo da dođe do preokreta, ali je Petr Čeh odlično zaustavio pokušaj Kristijana Eriksena iz izgledne pozicije.

Posle nešto više od sata igre Venger odlučuje da trgne svoj tim izmenama, prvo uvodi Ramzija umesto Kokelana, a nešto kasnije i Žirua i Oksa Čemberlejna umesto Ivobija i Volkota.

Aron Ramzi je samo što je ušao na teren pokušao udarcem sa distance, nije bio precizan, par minuta kasnije se u dobroj šansi našao Beljerin, ali ga je Dajer odlično blokirao.

Deset minuta pre kraja regularnog toka utakmice veliko uzbuđenje na drugoj strani, Kristijan Eriksen je izveo prekid, niko nije zahvatio loptu koju je poslao pred Čehov gol, a stativa je bila saveznik 'Tobdžija' u toj situaciji.

Ostalo je 1:1, Arsenal propušta priliku da zauzme čelo tabele, a još uvek neporaženi Totenhem vezuje četvrti uzastopni remi koji ga ostavlja na petoj poziciji sa tri boda zaostatka u odnosu na lokalnog rivala i četiri u odnosu na novog lidera, ekipu Čelsija.