Totenhem razbio lidera!

• Autor: Boban Filipović

• 26. septembar 2015.

• 15:42

Mančester Siti poveo na 'Vajt Hart Lejnu', a onda se raspao. Premijerni meč 7. kola Premijer lige obeležilo veoma loše suđenje, od pet golova ti iz ofsajda!

Gosti bolji rival na startu utakmice, prvu dobru priliku imao je Kun Aguero, ali Loris interveniše odlično.

Nakon 25 minuta Siti krunše svoju terensku nadmoć, Jaja Ture je povukao kontru, odigrao za Kevina De Brujna, Belgijanac je u malom ofsajdu, to je promaklo linijskom sudiji. Letošnje pojačanje iz Volfsburga šalje neodbranjiv udarac i postiže svoj treći gol u trećem nastupu za svoj novi klub - 0:1.

Nedugo potom Igo Loris 'vadi kestenje iz vatre' paradom nakon udarca Rahima Strelinga.

U finišu prvog poluvremena domaćin je zaigrao angažovanije, Hari Kejn je neuspešno pokušao u par navrata, potom je Totenhem preživeo jedan napadački izlet  Kolarova, a do odlaska na domor 'Pevci' su izjednačili.

Učinio je to Erik Dajer, šutirao veoma precizno sa preko 25 metara, ali mora se konstatovati da kod akcije koja je prethodila tom golu nije signaliziran čist ofsajd.

Posle pet minuta igre u nastavku viđen je preokret, Tobi Aldervirld je bio najviši u skoku nakon prekida, Vili Kabaljero je zaplivao u prazno i bio prinuđen da drugi put izvadi loptu iz svoje mreže. Zanimljivo, to je bio prvi pogodak koji je Mančseter siti primio u drugom poluvremenu ove sezoen u Premijer ligi.

Na isteku sata igre Totenhem je poveo sa 3:1, Kristijan Eriksen je izveo fantastično slobodan udarac, lopta pogađa prečku, Hari Kejn iz pve hvata odbitak i šalje loptu u mrežu, ali sudije ponovo nisu uvidele čist ofsajd.

Desetak minuta kasnije konačno je jedan gol poništen zbog ofsajda i to Korejcu Sonu.

Do kraja utakmice Totenhem je još jednom zatresao mrežu gostiju, učinio je to Erik Lamela na asisteciju rezerviste Klintona Nđija za  konačnih 4:1.

Aleksandar Kolarov je odigrao celu utakmicu, ali ispostavilo se je odbrana Sitija osteno slabija i ranjivija bez kapitena Vensana Kompanija u timu.

Golove pogledajte OVDE.

Ovo je drugi uzastopni poraz 'Građana', gradski rival JUnajted će preuzeti čelo tabele ukoliko danas savlada Sanderlnd na 'Old Trafordu'.

'Sparsi' su ovom pobedom prišli Sitiju na tri boda zaostatka i izjednačili se sa Vest Hemom i Lesterom po broju bodova. Ipak, 'Čekićarii' i 'Lisice' svoje mečeve sedmog kola tek treba da odigraju.