22:51

Sparsi došli do retkog komada srebrnine, doduše na pripremama.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Fudbaleri Totenhema deluju spremno za predstojeću sezonu.

Večeras su na "Alijanc Areni" umalo ispustili pobedu, ali su nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca savladali domaćina Audi kupa, ekipu minhenskog Bajerna i domogli se trofeja, prethodno su u polufinalu savladali Real sa 1:0.

U finalu je nakon 90 minuta bilo 2:2 (1:0), penali su odlučivali.

Poveli su Sparsi u 19. minutu, Nkudu je odlično prošao po levoj strani, ubacio je loptu pred gol Bajerna, na pravom mestu bio je Lamela, koji ubacuje loptu u mrežu Bavaraca za 1:0.

Do kraja prvog dela nije bilo promene rezultata, da bi nakon 15ak minuta igre u nastavku "Pevci" duplirali prednost, Kejn je pronašao Eriksena u kaznenom prostoru rivala, Danac nije gubio vreme, raspalio je po lopti i savladao Ulrajha.

Nisu se Bavarci ipak predavali, mladi Fjete-Arp samo dva minuta kasnije smanjuje na 2:1.

Alfonso Dejvis je lepo proigrao mladog Nemca, koji beži odbrani Sparsa i matira Ljorisa.

Pomenuti Kanađanin, koji je asistirao Arpu za prvi gol Bavaraca, Alfonso Dejvis, postiže sjajan gol u 82. minutu za izjednačenje!

Do kraja nije bilo promene, te se otišlo na penale.

Aldervejreld je otvorio preciznim udarcem, uzvratio je Alaba promašajem.

Ipak, maši Eriksen na drugoj strani, Alkantara poravnava rezultat u drugoj seriji.

Pogađali su fudbaleri oba tima sve do sedme serije, koju mladi Tanganga otvara pogotkom, da bi Džerom Boateng potom promašio, Totenhem se dokopao trofeja.