subota 30.09.2017.
15:19

Strašni Totenhem, Hari Kejn nastavio da rešeta.

Beta/Nigel French/ PA Via AP

Fudbaleri Totenhema pobedili su u gostima ekipu Hadersfilda rezultatom 4:0 (3:0) u prvom meču sedmog kola Premijer lige.

Heroj i u ovoj pobedi Totenhema bio je dvostruki strelac Hari Kejn,dok je jedan pogodak postigao Ben Dejvis, a konačnih 4:0 postavio je Šindler autogolom u nadoknadi vremena.

Neverovatni Hari Kejn je danas došao do svog 11. i 12. gola u ovom mesecu, a sa šest pogodaka je na deobi prvog mesta liste strelaca sa Lukakuom, Moratom i Aguerom.

Gosti su otpor domaći slomili posle samo devet minuta igre, Tripije je izbio loptu glavom i tako spojio Kejna sa golom, a ova je hladnokrvno pogodio prvi ugao za 0:1.

Totenhem je u narednih 15 minuta postigao još dva pogotka i tako rešio ovaj meč za manje od pola sata.

U 16. minutu, nakon greške odbrane domaćih, lopta dolazi do Dejvisa koji je pogodio suprotan ugao za 0:2.

Sedam minuta kasnije, ponovo je Tripije asistent, iz auta je bacio loptu do Kejna, koji je prelepim udarcem sa preko 20 metara povisio na nedostižnih 3:0.

Mogao je Totenhem i do još ubedljivijeg vođstva do kraja poluvremena, ali je Ali propustio još jednu dobru priliku.

Domaći su samo jednom ozbiljnije pripretili i to preko Depotra, koji je pogodio prečku sa distance.

U drugom poluvrmenu, Totenhem je odrađivao posao i čekao da vreme prođe, nije zapinjao ka protivničkom golu i lako je sačuvao prednost, u nadoknadi vremena je još Sisoko šutirao, lopta pogodila Šindlera i završila u mreži.

Totenhem je sada treći na tabeli sa 14 bodova, dva manje od Mančester sitija i Mančester junajteda koji imaju i meč manje.