Totalna ludnica, Meksiko dva puta jurio Portugalce, pa osvojio bod

• Autor: Milovan Longinov

• 18. jun 2017.

• 18:57

Uzbudljivo na meču između Portugala i Meksika, radila i video tehnologija na kraju podela bodova.

Selekcije Portugalac i Meksika remizirale su u prvom kolu Kupa konfederacija rezultatom 2:2 (1:1), a na samom početku meča, došlo je do sporne situacije.

Posle bombe Kristijana Ronalda koju je zaustavila prečka, u nastavku akcije Pepe je postigao pogodak, ali je on posle konsultacija poništen.

Celokupna situacija je delovala smešno, glavni arbitar je morao da čeka ''dojavu'' od nadležnih koji su pregledali snimke i utvrdili da se Pepe aktivirao iz ofsajda.

Samo nekoliko minuta kasnije, Portugal je došao do vođstva preko Rikarda Kvarežme, u 35. minutu.

Kristijano Ronaldo je obavio sav posao, pobegao je i prošao po levom boku, a posle sjajnog lažnjaka je prelepo spojio Kvarežmu sa golom, a ovaj je samo obišao golmana Očou i lako pogodio za 1:0.

Ipak, samo sedam minuta kasnije, Vela je centrirao do Ćićarita posle greške odbrane Portugala, a omaleni napadač glavom pogodio za 1:1 i tim rezultatom otišlo se na odmor.

U drugom delu igre, obe ekipe su imale svoje šanse, a na kraju je delovalo da je podela bodova ipak više na ruku Meksikancima.

Portugalci su ipak bili bliži pobedi, naročito kada je Sedrik postigao pogodak za 2:1 u 86. minutu pogodio za 2:1.

U nadoknadi vremena, posle kornera, Moreno je bio najviši u skoku i glavom savladao Patrisija za konačnih 2:2.

U narednom kolu za tri dana sastaju se Rusija - Portugal i Meksiko - Novi Zeland.