Torinsko proleće, Juve na +8!

• Autor: Boris Jovanović

• 05. januar 2014.

• 22:35

Roma igrala prvih 15 minuta, naivno primila prva dva gola, ostala sa devetoricom i na kraju sa tri lopte u mreži napustila Juventusovu tvrđavu. Šampion na velikih +8...

Roma je bolje počela meč, imala loptu u svom posedu, posle greške Bonućija se Ljajić našao pred Bufonom, ali je Kjelini sjajno intervenisao. Bilo je još par opasnih situacija pred golom šampiona, ali Roma nije uspela da kruniše inicijativu.

Umesto toga je naivno primila gol, prva prava akcija Juventusa, Tevez asistent, Vidal se prikrao iz drugog plana, odjednom je bio sam pred De Sanktisom, Čileanac je čovek za velike mečeve, 1:0.

Probala je Roma da uzvrati, ali trajali su svega pola sata u derbiju. Do kraja poluvremena, Juve opasniji, Ricoli je mogao da svira penal, kada je Dodoa lopta pogodila u lakat, šut je okušao i Ljorente, imao je Bonući polušansu kada je zakasnio na centaršut Teveza.

Bonući je ipak stigao da postigne gol i to tek što je počelo drugo poluvreme, novi udarac za Rimljane, Pirlo je izveo slobodan udarac, štoper Juventusa sam na drugoj stativi, ponovo jeftino primljen gol Rome, 2:0 za Juve.

Posle je Pjanić koji se povredio još u prvom delu morao da izađe, na drugoj strani je i Tevez posle bola u mišiću odlučio da ne rizikuje.

Rimljani nisu baš mogli da otrpe poraz, De Rosi je dobio crveni zbog starta sa dve noge na Kjeliniju, a onda je i Kaštan dobio crveni karton zbog igranja rukom na gol liniji. Vučinić je penal pretvorio u gol, 3:0.

Do kraja, Juve nije forsirao, iako su imali dva igrača više, nervozni Ljajić je zbog oštrog starta nad Pogbom dobio žuti karton i još dobro prošao.

Na kraju pesma sa tribina Juventusove tvrđave, još jedna lekcija rivalima, i deseta pobeda u nizu. Juve je na +8, ogromna prednost, sa iskustvom koje imaju i bez obaveza u Ligi šampiona, čini se da će teško dozvoliti bilo kome da se vrati u borbu za titulu.

Golove možete videti ovde.

U prva dva meča 18. kola, bez golova u Veroni, dok je u toskanskom derbiju Fiorentina u drugom poluvremenu slomila otpor Livorna.

Kjevo - Kaljari 0:0
Fiorentina - Livorno 1:0
Juventus - Roma 3:0