Torino tukao Juve posle 20 godina!

Autor: Vladimir Stojanović
nedelja 26.04.2015.
16:56

Derbi dela Mole pripao "Bikovima", domaćin imao mnogo sreće, šampion tri puta pogodio stativu ali na kraju mora da se pomiri sa porazom. Lacio nije uspeo da iskoristi Romin poraz, samo bod za "Orlove" protiv Kjeva. Pobede Ćezene, Parme i Verone kod kuće.

Beta/AP Photo/Massimo Pinca

Gradski derbi je kao i uvek bio napet, tenzije i jak ritam, ali malo pravih šansi.

Torino ofanzivniji, Juve opasniji, Matri je par puta loše reagovao, a onda je na scenu stupio majstor.

Slobodnjak za Juve, Gaci je izgubio loptu, napravio prekršaj, Pirlova majstorija, 1:0 za goste.

Ipak kratko je trajala radost "Bjankonera", zaspala je odbrana, Mateo Darmijan je izašao sam pred Bufona, 1:1.

Na startu drugog poluvremena, Pirlo je iz slobodnjaka pogodio stativu, a poveo je Torino.

Italy Soccer Serie A

Ponovo loša intervencija odbrane šampiona, Darmijan je asistent, Kvaljarela je savladao bivšeg klupskog druga, Bufona.

Juve umoran, šansu je imao Vidal, na drugoj strani "Bikovi" su izveli par kontranapada. Matri je bio blizu izjednačenja, ponovo je Torino spasila stativa.

Gol je visio u vazduhu, još jednom je Juve pogodio okvir gola, ali kao da je Padeli začarao mrežu. Sjajno je branio golman Torina, junak je ovog popodneva u Derbiju dela Mole.

Torino je posle 20 godina uspeo da savlada Juventus u gradskom derbiju, velika radost "Bikova", a što se poraženog tiče, neće ih toliko boleti, odavno su već obezbedili titulu.

Golove možete videti ovde.

Lacio se mučio protiv Kjeva, uspeli su ipak da povedu u samom finišu prvog poluvremena, Klose je uspeo da pored dvojice defanzivaca gostiju matira Bizarija.

U nastavku domaćin nije uspeo da dotuče Veroneze, Onazi i Keita su propustili prilike da obezbede pobedu, a "Olimpiko" je utihnuo kada je Paloski 15 minuta pre kraja salvadao dijagonalom Marketija!

Đenova je za manje od sat rešila pitanje pobednika u duelu sa Ćezenom, Bertolaći dva puta i Peroti su za petnaestak minuta torpedovali Romanjole koji su blizu Serije B.

Do kraja je Ćezena smanjila golom Karbonera.

Otpisana Parma igra sjajno, nekadašnji igrač Palerma, Noćerino je sredinom prvog dela sa penala matirao Ujkanija za vođstvo "Vojvoda". Tako je ostalo do kraja.

Verona je ostala bez isključenog golmana Rafaela nakon dvadesetak minuta, uspeli su ipak da povedu posle pola sata. Huanito je je matirao Konsiljija, ali je Sasuolo nakon pet minuta poravnao, strelac je bio Moras.

U drugom poluvremenu na scenu stupa, pogađate, Luka Toni. Sjajni veteran je možda bio u ofsajdu, ali to mu nije smetalo da zatrese mrežu gostiju, 2:1 za brojčano slabiju Veronu.

Toni je postigao i 17. gol u sezoni nešto kasnije, prošetao je odbranu Sasuola i svojim drugim golom doneo pobedu Veroni. U samom finišu Floro Flores postavlja konačan rezultat 3:2 za Veronu.

Juče je Udineze savladao Milan, Inter je bio bolji od Rome. Od 18 časova Fiorentina dočekuje Kaljari, a kolo večeras zatvaraju Sampdorija i Napoli od 20:45 na "San Paolu".

Podsetimo, danas u matine terminu, remi u Bergamu između Atalante i Empolija.

Inter - Roma 2:1
Udineze - Milan 2:1
Atalanta - Empoli 2:2
Đenova - Ćezena 3:1
Parma - Palermo‚1:0
Torino - Juventus 2:1
Verona - Sasuolo 3:2
Fiorentina - Kaljari 18:00