Torino je drugi, Lacijali dobili "srpski" derbi!

Autor: Vladimir Stojanović
nedelja 27.09.2015.
16:56

"Bikovi" sada imaju bod manje i utakmicu više od Intera, Lacio sa igračem manje odneo bodove posle preokreta iz Verone!

BETA/AP Photo/Massimo Pinca

Lacio koji igra promenjivo na startu sezone je gostovao na "Bentegodiju".

Pravi srpski derbi, Janković na jednoj, Basta, Milinković-Savić i Đorđević na drugoj strani.

Baš je "zlatni" Sergej imao šansu da upiše prvenac u Seriji A, ali je Halfredson dobro intervenisao.

Veronezi su poveli u 33. minutu, na loptu odbijenu od prečke, Helander je natrčao i matirao Marketija.

Lacio je oštećen u prvom poluvremenu, Rimljanima nije sviran čist penal posle prekršaja nad Andersonom.

Italy Soccer Serie A

Imao je i Đorđević jednu priliku u finišu prvog dela, ali je loše reagovao.

Keita je zamenio srpskog napadača posle sat vremena, prvi kontakt sa loptom Afrikanca, srušio ga je Sala, penal za "Orlove", Bilja ne greši, izjednačenje na "Bentegodiju"!

Lacio je ostao sa desetoricom, Mauricio je dobio crveni karton, ali su uspeli da pet minuta pre kraja golom Parola stignu do dragocenih bodova. Videćemo da li novi poraz znači i otkaz za trenera domaćih Mandorlinija.

Sasuolo je odlično počeo meč protiv Kjeva, već u 3. minutu Emilijani su poveli. Šutirao je Floro Flores, Bizari odbio loptu, Francuz Defrel na pravom mestu.

Ređale su se šanse za goste iz Verone, Hetemaj i Međorini su mogli da izjednače, ali je gol postigao Paloski posle kornera, 1:1. To je bio i konačan rezultat meča!

U Bolonji ponovo u centru pažnje Munije. Francuz je našao još jednom put do mreže rivala, nakon što mu je asistirao Rico. Udineze je mogao da doživi nokaut u finišu prvog dela, ali je iskusni Franko Brijenca propustio da savlada nemoćnog Karnezisa.

U nastavku Udineze stiže do izjednačenja, Badu je iz dva pokušaja savladao Mirantea, 1:1. Posle toga je Duvan Zapata mogao "Zebretama" da donese pobedu, nakon asistencije Di Natalea. Ipak, na kraju Zapata postiže gol pa su gosti odneli bodove i sačuvali posao svom treneru Kolantuonu.

Torino je nastavio sa odličnim partijama, iako je Palermo solidan tim, "Bikovi" su  dobili Sicilijance i stigli do druge pozicije na tabeli.

U finišu prvog dela je Gonzalez zatresao sopstvenu mrežu, u želji da interveniše ispred Maksija Lopeza. Pre toga su gosti bili bliži vođstvu kada je Trajkovski pogodio prečku.

Gol kola videli smo na startu drugog dela. Volejčina Benusija, pogodio je suprotan ugao Sorentina i duplirao prednost Granate.

Gol Benusija možete videti ovde.

Onda je Molinaro nepotrebnim žutim kartonom zakomplikovao stvari, pa je dvadesetak minuta pre kraja Vaskez vratio nadu "južnjacima". Do kraja napadi Palerma, ali je bolje šanse imao Torino koji je meč završio sa devetoricom jer je Žoel Obi divljački startovao na Vaskezu.

Na kraju je Palermo pogodio još jednu prečku u nadoknadi, ali je Torino sačuvao pobedu.

U prvom meču dana, Đenova je savladala Milan, izveštaj možete da pročitate ovde.

Roma - Karpi 5:1
Napoli - Juventus 2:1
Đenova - Milan 1:0
Torino - Palermo 2:1
Verona - Lacio 1:2
Sasuolo - Kjevo 1:1
Bolonja - Udineze 1:2
Inter - Fiorentina 20:45