subota 26.01.2019.
23:07

Srpski internacionalci slave večeras.

EPA-EFE/HUGO DELGADO

Fudbaleri Sportinga iz Lisabona osvojili su prvi trofej u sezoni pošto su Liga kupu savladali Porto nakon boljeg izvođenja jedanaestereca 3:1. U regularnom delu bilo je 1:1.

U veoma tvrdoj i takmičarskoj utakmici nismo videli previše dobrog fudbala, ali ono pravo je usledilo tek u drugom delu meča.

"Zmajevi" su imali veći posed lopte i blagu terensku inicijativu, pa su zasluženo stigli do vođstva u 79. minutu kada je Fernando iskoristio veliku grešku Renana i zatresao mrežu protivnika.

Ekipa Serđa Konseisaoa je mogla da "zatvori" utakmicu, ali je nepromišljen potez Toresa doveo Sporting do šanse za iznenađenje u 90. minutukada je dosuđen penal.

Sa bele tačke siguran je bio Bas Dost dva minuta kasnije, a "Lavovi" su mogli da reše sve nekoliko trenutaka pre poslednjeg sudijskog zvižduka kada je Rafinja promašio izglednu priliku.

Usledilo je izvođenje jedanaesteraca u kojima je Sporting bio bolji sa 3:1.

Nemanja Gudelj je odigrao 83 minuta za pobedničku ekipu kada je u igru ušao Dijabi, dok je Raća Petrović zamenio Pinta u 53. minutu susreta.