Tores sudio Barsi, pa presudio svojima - Barsa bliža polufinalu!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 05. april 2016.

• 22:39

Golovima "nevidljivog" Luisa Suareza Barselona je u prvom meču savladala Atletiko Madrid na "Nou Kampu" rezultatom 2:1. Fernando Tores od junaka do tragičara.

Barselona vodi nakon prve utakmice u četvrtfinalu Lige šampiona protiv Atletiko Madrida nakon pobede na svom terenu od 2:1 (0:1).

Kao što se i očekivalo, gledali smo jednu tvrdu utakmicu u prvom poluvremenu, Dijego Simeone je fantastično pripremio meč, Barsa ponovo nije izgledala prepoznatljivo, Suarez, Nejmar i Mesi nisu imali previše prilika da dođu do prednosti.

Ipak, nije da ih nisu stvarali. Prvu smo videli u 5. minutu, Mesi je šutirao sa 20-ak metara pored gola, a u 13. nakon centaršuta Albe Mesi šalje loptu daleko preko gola iz voleja.

Najbolja prilika u prvom delu meča za Barselonu je viđena u 19. minutu, Alveš je centrirao, Nejmar je nadskočio odbranu Atletika, ali je poslao loptu preko gola iz izgledne situacije.

Onda novi šok za "Nou Kamp", nakon onog koji su doživeli u "El klasiku".

Bila je to odlična akcija Atletiko Madrida, Koke je uposlio Toresa, a napadač "Jorgandžija" je uspeo da postigne gol, novi protiv Barselone - 0:1. Bio je ovo prvi gol za Fernanda Toresa u dresu Atletiko Madrida u evropskim takmičenjima, ako izuzmemo Intertoto kup.

Bolji Atletiko nakon gola, Barsa se mučila, a Grizman je pravio velike probleme ekipi Luisa Enrikea.

fernando tores

Upravo je Francuz imao neverovatnu priliku za gol, fantastično je nakon njegovog šuta reagovao ter Štegen, a onda, u 35. minutu, veliki šok za Dijega Simeonea u režiji Fernanda Toresa.

Španac je dobio drugi žuti karton nakon starta nad Busketsom, Feliks Brik nije imao dilemu, odmah mu je pokazao drugi žuti karton.

Situaciju pogledajte OVDE.

Nije bilo prilika do kraja prvog poluvremena, a onda su gosti na startu drugog imali dve solidne akcije preko Karaska i Grizmana, ali bez završnice.

Od tog trenutka na terenu je postojao samo jedan tim, a to je Barselona.

Mnogi su se divili igračima Atletiko Madrida i njihovim sposobnostima u odbrani, Mesi i ostatak ekipe Barselone je često zaustavljan na poslednjem koraku ka golu Jana Oblaka. Upravo je Mesi pokušao makazicama, lopta je otišla malo pored gola, zatim je Nejmar pogodio prečku, sve se to dešavalo do 51. minuta.

mesi barselona

Sledi fantastična intervencija Filipea Luisa koji sprečava Mesija da postigne siguran pogodak, zatim Nejmar glavom nakon centaršuta sa desne strane šutira pravo u Slovenca.

Mesi je imao jedan šut, Oblak je odbio loptu na koju su prvi stigli igrači Atletika nakon teških muka.

Onda je usledio 63. minut, 1:1. Kombinovali su Nejmar i Mesi, lopta je stigla do Danija Alveša koji je sa desne strane pronašao Albu na levoj, ovaj je uputio udarac ka golu, Suarez je postavio nogu i poslao loptu u mrežu za izjednačenje.

Nije bilo nikakvih dešavanja sve do 75. minuta, utihnuli su igrači Barselone, kao da su se spremali za udarni napad. Taj napad se i desio.

Mesi i Suarez su kombinovali, odložena je lopta za Alveša koji pronalazi Suareza, urugvajac upućuje fenomenalan udarac glavom, 2:1.

Ovo je bio rezultat kojim su svi bili zadovoljni, reklo bi se nakon ovog gola, Atletiko nije želeo da se dodatno otvori kako bi stvorio prostor Barseloni, dok se i Barselona zadovoljila ovim rezultatom, iako je imala nekoliko solidnih akcija do samog kraja prvih 90 minuta ovog dvomeča.

Dakle, aktivan rezultat, obe ekipe imaju priliku da se nađu u polufinalu Lige šampiona.

Golove pogledajte OVDE.

U drugom meču Bajern je savladao Benfiku rezultatom 1:0, izveštaj možete pročitati na ovom linku.