Tores se raspucao, Čelsi pobedio, ''penal'' pogurao ''Tobdžije''!

• 08. decembar 2012.

• 18:01

Posle ubedljivih 6:1 u Ligi šampiona protiv Nordsjelanda, Čelsi konačno došao do pobede i u Premijerligi, prve pod vođstvom Rafe Benitesa, Tores dvostruki strelac. Nepostojećim penalom Arsenal poveo protiv Vest Bromviča, zatim ponovo sa bele tačke potvrdio trijumf.

Loša serija Čelsija od čak pet mečeva bez pobede u Premijer ligi, konačno je prekinuta na ''Stadionu svetlosti'' protiv domaćeg Sanderlenda.

Ekipa Rafe Benitesa slavila je rezultatom 3:1, a prva dva gola za ''Plavce'' postigao je Fernando Tores, koji izgleda, polako ulazi u golgetersku formu.

Prvi gol je postigao već u 11. minutu posle sjajne akcije gostiju i odličnog centaršuta Azara sa leve strane, a prednost svog tima je duplirao u finišu prvog poluvremena sa bele tačke, pošto je Ramires ''pokošen'' u kaznenom prostoru domaćih.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Mata je praktično osigurao trijumf gostiju, da bi počasni gol za ekipu Sanderlenda postigao Džonson polovinom drugog poluvremena.

Bane Ivanović je odigrao svih 90 minuta za goste, na poziciji desnog beka.

Od ostalih mečeva, izdvaja se pobeda Arsenala, doduše očekivana na ''Emirejtsu'' protiv VBA, a oba gola za ''Tobdžije'' postigao je Arteta sa bele tačke. Problematičan je prvi penal u 26. minutu, kada je Kasorla sjajno odglumio prekršaj za najstrožu kaznu.

Najviše golova. čak sedam bilo je u duelu Svonsija i Noriča, a gosti su slavili sa 4:3, dok gledaosi u Birmingemu nisu videli nijedan.

Kvins Park Rendžers je imao vođstvo u Viganu, ali je na kraju morao da se zadovolji bodom u remiju rezultatom 2:2.