Toni i drugovi ''zakucali'' Kataniju za dno!

• 27. april 2014.

• 14:28

Posle današnjeg ubedljivog poraza u Veroni, ekipi Katanije ostaju samo teoretske šanse za opstanak u Seriji A.

U prvoj današnjoj utakmici 35. kola italijanske Serije A, Verona je na svom terenu savladala Kataniju veoma ubedljivo, rezultatom 4-0.

Da bodovi ostaju u Veroni, najavio je Luka Toni već posle šest minuta igre, kad se najbolje snašao u gužvi pred golom gostiju i iz peterca prosledio loptu u mrežu.

Isti igrač je i duplirao prednost domaćih u 28. minutu meča. Izveden je tada korner za Veronu sa leve strane, lopta je zatim otišla na suprotnu stranu, odakle je Sala uputio centaršut, a Toni snažnim udarcem glavom zakucao loptu u mrežu - 2:0.

To nije bilo sve u prvom poluvremenu, pošto je u 45. minutu Markinjo preciznim šutem sa ivice kaznenog prostora realizovao brzu kontru domaćeg tima, za vođstvo Verone od 3:0.

U nastavku je domaćima ostzalo da rutinski završe posao, a oni su trijumf učinili još ubedljivijim, lepim pogotkom Taleba u 75. minutu meča.

Katanija je tako ostala na poslednjem mestu sa 23 boda, a Verona sada ima 52 na šestoj poziciji.