• Autor: Boban Filipović

• 14. januar 2017.

• 17:53

Arsenal vrlo ubedljiv u Velsu iako nije blistao, Hal pobedio posle dugo vremena i više nije fenjeraš, Arnautović i Krauč "ugasili svetlo" na 'Stadionu svetlosti', Barnli nastavio da briljira kod kuće, trijumf Vest Hema u gradskom derbiju protiv Palasa...

Posle pobede nad Kristal Palasom u gostimau poršlom kolu, Svonsi se vratio na staro. 'Labudovi' su pretrpeli debakl na svom 'Libertiju' protiv Arsenala, a kako su izgledali na terenu možda najbolje svedoči podatak da su dva puta zatresli spostvenu mrežu.

Olivije Žiru je doveo 'Tobdžije' u prednost u finišu prvog poluvremena, pokupio je otpadak u petercu i zakucao loptu u mrežu bivšeg saigrača Fabijanskog.

Francuz je u strašnoj golgeterskoj seriji, bio je stralac na poslednjih pet utakmica.

Nakon desetak minuta igre u nastavku Kork postiže autogol, a polovinom drugog dela igre isto čini i Noton.

Loša stvar za Vengera je što se Žiru povredio, pa je morao vani posle sata igre.

Do kraja su gosti iz prestonice odigrali poker, Aleksis Sančez je postavio konačnih 0:4.

Ubedljivi u gostima bili su i 'Potersi', koji su na krilima Marka Arnautovića i Pitera Krauča samleli Sanderlend.

Naše gore list je postigao prva dva gola za Stouk u ranoj fazi meča, a deset minuta pre odlaska na odmor se upisao i Krauč, koji je asistirao Srbinu sa austrijskim pasošem kod drugog gola. U finišu prvog poluvremena Džermajn Defo je smanjio na 1:3 i nastavio svoju fantastičnu golgetersku seriju, a rezultat se u nastavku nije više menjao.

Hal je pred svojom publikom savladao Bornmaut sa 3:1, iako je gubio već u trećem minutu meča. Stanislas je sa 'bele tačke' doveo 'Trešnjice' u vođstvo, a za preokret se pobrinuo Abel Ernandez sa dva pogotka, u 32. i 50. minutu. Konačan rezultat postavio je Mings, koji je zatresao svoju mrežu posle sata igre.

Barnli nastavlja sa odličnim igrama na svom 'Tarf Muru', danas su ovaj stadion pognute glave napustili igrači Sautemptona. Džoi Barton je rešio pitanje pobednika u 78. minutu pogotkom iz slodonog udarca, deset minuta pošto je najbolji srpski fudbaler u 2016. godini, Dušan Tadić, izašao iz igre. Meč je završen rezultatom 1:0.

Vest Hem je odigrao fenomenalno poslednjih 25 minuta gradskog derbija protiv Kristala Palasa, Bilićev tim je u intervalu od 68. do 86. minuta postigao tri gola i upisao ubedljiv trijumf (3:0). Strelci su bili Sofijan Feguli, Endi Kerol i Manuel Lancini, a asistent kod sva tri gola bio je Mihail Antonio. Kerolov gol je za TV špice, fantastično je uhvatio polumakazice i zakucao loptu pod prečku.

Golova nije bilo samo u duelu između Votforda i Midlsbora na 'Vikaridž Roudu'.

Podsetimo, Totenhem je na premijeri 21. kola odučio Vest Brom od fudbala na 'Vajt Hart Lejnu', a današnji program završava se duelom aktuelnog šampiona Lestera i lidera na tabeli Premijer lige Čelsija na 'King Power' stadionu.