• Autor: Boban Filipović

• 27. novembar 2016.

• 17:08

Nakon dva vezana remija protiv Mančester Junajteda i Totenhema, Arsenal je pred svojom publikom slavio protiv Bornmauta.

Na utakmici 13. kola Premijer lige fudbaleri Arsenala su bili bolji od 'Trešnjica', savladali ih sa 3:1, mada su do pobede došli teže nego što krajnji rezultat govori.

Na prvi gol na meču čekalo se 12 minuta, kada je Aleksis Sančez kaznio grubu grešku defanzivca gostiju Kuka. Čileanac je ukrao loptu u opasnoj zoni, imao otvoren put ka golu i rutinski zatresao mrežu.

Međutim, prednost 'Tobdžija' je potrajala tek desetak minuta, Vengerovim pulenima se ove sezone hronično dešava da prave glupe penale, tako je bilo i danas, a Kalum Vilson je bio neumoljiv.

Aleksis je u smiraj prvog dela igre mogao da vrati prednost domaćinu, tukao je kao iz topa, prečka je spasila goste, pa se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 1:1.

Arsenal je ponovo poveo nakon osam minua igre u nastavku, bila je to duga akcija, kombinovali su Sanžez i Ozil, tokom opasade gola lopta je došla do Naća Monreala na levom boku, ovaj centrira na drugu stativu, odakle Teo Volkot bez problema glavom pogađa mrežu.

Petnaestak minuta pre kraja Benik Afobe je mogao da zagorča život svom bivšem klubu, ali se Čeh pobrunuo da do toga ne dođe.

U sudiskoj nadoknadi Aleksis Sančez je overio pobedu 'Tobdžija' na asistenciju rezerviste Žirua, a velike zasluge pripadaju i Mesutu Ozilu koji je otvorio kontru.