''Tobdžije'' po receptu iz Istanbula!

• 24. avgust 2013.

• 15:44

Ekipa Arsena Vengera osvojila prve bodove u Premijer ligi ove sezone. Posle startnog poraza od Aston Vile, Arsenal slavio na gostovanju Fulamu u premijernom susretu drugog kola.

Posle brojnih kritika na račun Arsena Vengera i njegovog tima, koje su se pojavile posle poraza od Aston Vile prošlog vikenda, ''Tobdžije'' su odgovorile na najbolji način - pobedama nad Fenerbahčeom u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a onda danas i nad Fulamom u prvom meču drugog kola Premijer lige.

Duel na ''Krejven Kotidžu'' u potpunosti je protekao u znaku Vengerove ekipe koja je lakše nego što se očekivalo slavila rezultatom 3-1.

Trijumf Arsenala najavio je Žiru, vodećim golom u 14. minutu meča. Remzi je pokušao sa dvadesetak metara, odbrana domaćih je neutralisala taj njegov pokušaj, ali se lopta odbila do Žirua koji iz neposredne blizine šalje loptu u mrežu.

A da će bodovi otići Arsenalu postalo je još jasnije u 40. minutu, kada je Volkot bio u odličnom prodoru, snažno šutirao, golman Stokdejk odbio loptu na ivicu kaznenog prostora, odakle Lukas Podolski neometan duplira prednost ''Tobdžija'' - 0:2.

Ovim rezultatom okončano je prvo poluvreme, a ni u drugih 45 minuta domaći nisu uspeli da ugroze vođstvo Arsenala.

Sredinom drugog poluvremena gosti stižu i do trećeg gola i definitivno rešavaju ovaj meč. Solo prodor Kazorle, zatim povratna ka Podolskom koji se i drugi put upisuje u strelce - 0:3.

Do kraja, Daren Bent je uspeo samo da ublaži prvi poraz Fulama u novoj sezoni, postavivši konačnih 1-3 u 77. minutu.