''Tobdžijama'' samo bod protiv Sanderlenda

• 24. april 2016.

• 17:01

Arsenal posustaje u borbi za treće mesto na tabeli Premijer lige. Ekipa Arsena Vengera danas upisala i treći remi u poslednja četiri kola.

Pred oko 45.000 gledalaca na ''Stadionu svetlosti'', Sanderlend i Arsenal su podelili bodove. Završeno je bez golova, rezultatom 0:0.

Prvih tridesetak minuta meča obeležila su dva slobodna udarca, po jedan na obe strane.

Prvo je u 22. minutu Patrik van Anholt sjajno izveo slobodnjak sa dvadesetak metara, ali je umesto mreže pogodio mesto gde se spajaju prečka i stativa.

Mnogo sreće imao je tada Arsenal, a sličnu priliku gosti su imali dvanaest minuta kasnije, kada je Aleksis Sančez iz slobodnog udarca gađao donji desni ugao, ali je golman Arsenala uspeo da odbije tu loptu, a u gužvi koja se potom stvorila pred golom domaćih, niko nije uspeo da je prosledi u mrežu.

Sporna situacija u fiunišu prvog poluvremena, domaći su tražili jedanaesterac, pošto je lopta pogodila u ruku Mertezakera posle snažnopg šuta Defoa, ali se sudija nije oglasio.

Defo je i početkom drugog poluvremena imao novu šansu, ali je ovoga puta Petr Čeh izašao kao pobednik. Odmah zatim je na iskušenjia golmana Arsenala stavio i Jedlin, ali ponovo ništa od vođstva domaćih.

I onda, na ulasku u sam finiš meča, Sančez je imao sjajnu priliku da donese sva tri boda ''Tobdžijama'', ali je Vito Manone sjajno reagovao na golu domaćih. Od svega, samo korner za Arsenal, koji je na kraju morao da se zadovolji jednim bodom na ovoj utakmici.

Ovim bodom, Arsenal se izjednačio na deobi trećeg mesta sa Mančester Sitijem, a Sanderlend je stigao ekipu Noriča na 17. mestu na tabeli.