''Tobdžijama'' bod na ''Britaniji'', Svonsiju malo 4:1, debakl Njukasla u Viganu!

• 28. april 2012.

• 18:01

U prvim mečevima 36. kola Premijer lige viđeno je četiri remija, uz dva ubedljiva trijumfa Evertona i Vigana. Svonsi posle pola sata igre vodio 4:1 protiv Vulvsa, ali je ''fenjeraš'' do kraja uspeo da izbegne poraz.

Ni u trećoj uzastopnoj utakmici u Premijer ligi, fudbaleri Arsenala nisu uspeli da zabeleže pobedu, ali im treće mesto i dalje nije ozbiljno ugroženo.

Danas je ekipa Arsena Vengera gostovala Stouku, a meč je završen rezultatom 1:1.

Oba gola postignuta su u ranoj fazi meča. Krauč je u 9. minutu doveo domaće u vođstvo, a izjednačio je van Persi šest minuta kasnije.

Nikica Jelavić nastavlja da rešeta mreže u dresu Evertona. U današnjem susretu sa Fulamom postigao je dva gola u trijumfu domaćeg tima rezultatom 4:0.

Istim rezultatom Vigan je deklasirao Njukasl, koji je tako prekinuo sjajan niz pobeda kojim je dospeo na četvrto mesto na tabeli.

Već posle 15 minuta domaći su poveli sa 2:0 golovima Mozesa. Maloni je dvadesetak minuta kasnije postigao i treći gol, da bi sve bilo rešeno u 45. minutu, kada je Di Santo postavio konačnih 4:0, pa Vigan ima sve realnije šanse za opstanak u Premijer ligi.

Duel Svonsija i Vulvsa nije imao veći tkmičarski značaj, ali su gledaoci imali šta da vide. Posle četiri minuta igre Svonsi je vodio sa 2:0, na isteku prvih pola sata već je bilo 4:1, ali je u nastavku Vulverhemnpton uspeo da stigne do izjednačenja. Nenad Milijaš je sve ovo gledao sa klupe gostujućeg tima.

Engleska, Premijer liga - 36. kolo

Everton - Fulam 4:0
Jelavić 7(pen), 40, Felaini 16, Kejhil 60.
Vigan - Njukasl 4:0
Mozes 13, 15, Maloni 36, Di Santo 45.
Stouk - Arsenal 1:1
Krauč 9. - Van Persi 15.
Sanderlend - Bolton 2:2
Bendtner 36, MekKlin 55. - Dejvis 26, 70.
Svonsi - Vulverhempton 4:4                                                                       Orlandi 1, Alen 4, Dajer 15, Grejem 31. - Flečer 29, Žarvis 33, 69, Edvards 54.
VBA - Aston Vila 0:0
18:30h Norič - Liverpul