17:27

Bavarci po povratku starog trenera zablistali kod kuće.

EPA-EFE/ANDREAS SCHAAD

U okviru osmog kola Bundeslige, Bajern je sa povratnikom Jupom Hejkensom na klupi dočekao Frajburg.

Aktuelni šampion je slavio sa 5:0 (2:0), čini se da je povratak Hejnkesa bio pravi izbor.

Poveli su domaći u osmom minutu, autogol je postigao fudbaler Frajburga Šuster.

Na 2:0 je do odlaska na odmor povisio Kingsli Koman.

U nastavku, igrao se 63. minut, kada je Tijago Alkantara na asistenciju Humelsa zatresao mrežu gostiju, da bi na 4:0 povisio Robert Levandovski, na asistenciju Tomasa Milera.

Konačan rezultat je postavio Jozua Kimih u četvrtom minutu sudijske nadoknade, na asistenciju Komana.

Što se tiče ostalih susreta, Hanover je dočekao ekipu Frankfurta, a na su gosti slavili sa 1:2 (1:1).

Poveli su gosti golom Halera u 10. minutu, da bi rezultat 26 minuta kasnije poravnao Sane.

Pobedu Ajtrahtu, u čijem dresu je čitav meč na terenu proveo Mijat Gaćinović, doneo je hrvatski internacionalac Ante Rebić u 90. minutu, na asistenciju strelca prvog gola Halera.

Šalke je slavio u Berlinu protiv Herte sa 0:2 (0:0).

Pobedi gostiju iz Gelzenkirhena kumovao je crveni karton koji je pred kraj prvog dela igre zaradio Haraguči.

Gorecka je sa bele tačke doveo Šalke u vođstvo u 54. minutu, da bi 24 minuta kasnije Burgštaler postavio konačan rezultat.

Hofenhajm je dočekao Augsburg, na kraju nije bilo pobednika, utakmica je okončana sa 2:2 (0:0).

Poveli su golom Hubnera u 52. minutu, izjednačio je Gregorič 20ak minuta kasnije, da bi prednost ekipi Julijana Nagelsmana doneo Ut u 85. minutu susreta. Ipak, pet minuta kasnije, bod gostima donosi Voht autogolom.

I na kraju, Majnc je dočekao HSV, domaćin je slavio sa 3:2 (1:1).

Poveli su u drugom minutu preko Maksima domaći, da bi Volas poravnao rezultat samo sedam minuta kasnije.

U drugom poluvremenu, nakon sedam minuta igre, Majnc dolazi do nove prednosti, strelac je bio Bel, da bi samo šest minuta nakon toga Laca povisio na 3:1, a konačan rezultat postavio je Sead Salihović sa penala u drugom minutu sudijske nadoknade.

Filip Kostić je u igru ušao u 55. minutu.