To je Premijer liga! Dva preokreta, Čelsi od sjaja do očaja i nazad!

• Autor: Milovan Longinov

• 21. oktobar 2017.

• 15:25

Neverovatna utakmica na Stamford Bridžu, Čelsi je poveo, pa gubio i na kraju došao do velike pobede.

Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom Stamford Bridžu ekipu Votforda rezultatom 4:2 (1:1) u osmom kolu Premijer lige.

Čelsi je poveo golom Pedra, ali je onda Votford u razmaku od nekoliko minuta preokrenuo na Stamford Bridžu preko Dakura i Pereire, na kraju je usledio ludački preokret "plavaca" preko Bačuaija i Aspilikuete.

Čelsi je bio konkretniji i opasniji na početku utakmice i do vođstva došao iz prve prave prilike.

U 12. minutu, Azar je vratio povratnu za Pedra, a ovaj sa preko 25 metara od stative matirao nemoćnog Gomeša, taj pogodak pogledajte OVDE.

Votford je i pored primljenog gola bio prilično opasan, a najraspoloženiji i danas je bio odlični Ričarlison koji je napravio mnogo problema odbrani Čelsija.

Ipak, posle jedne kontre, domaći su imali veliku priliku da dođu do 2:0. Morata je proigrao usamljenog Fabregasa, koji je očajnim lob udarcem pokušao da nadmudri dobro postavljenog Gomeša.

U finišu prvog poluvremena i na startu drugog usledila je žestoka kazna gostiju.

Neverovatni Votford je najpre izjednačio preko Dakura u poslednjim trenucima prvog poluvremena, a potom je na startu drugog usledila munjevita kontra.

Ričarlison je lepo proigrao Pereiru, koji pogađa za 1:2, a prethodno je Brazilac propustio veliku priliku sa pet metara, ali se potom iskupio asistencijom za preokret. Pogotke Votforda pogledajte OVDE.

Čelsi je bio primoran da krene na sve ili ništa, Konte je odlučio da u igru uvede Bačuaija i Vilijana umesto Morate i Alonsa i to je donelo rezultat.

U 71. minutu, praktično posle svog prvog kontakta sa loptom, Bačuaji je iskoristio centaršut Pedra i glavom pogodio za 2:2.

Čelsi je u finišu krenuo u ofanzivu, ušao je i Zapakosta umesto Pedra i odmah je usledio novi preokret.

Na sličan način kao kod drugog gola, sa desnog krila je centrirao Vilijan, a Aspilikueta se prikrao iz drugog plana i glavom pogodio za veliki preokret Čelsija.

U poslednjim trenucima meča, Bačuaji je postigao i drugi gol, iskoristio grešku odbrane Votforda za konačnih 4:2.

"Plavci" sada zauzimaju četvrto mesto na tabeli sa bodom više od današnjeg rivala.