To je Premijer liga! Dva preokreta, Čelsi od sjaja do očaja i nazad!

subota 21.10.2017.
15:25

Neverovatna utakmica na Stamford Bridžu, Čelsi je poveo, pa gubio i na kraju došao do velike pobede.

EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom Stamford Bridžu ekipu Votforda rezultatom 4:2 (1:1) u osmom kolu Premijer lige.

Čelsi je poveo golom Pedra, ali je onda Votford u razmaku od nekoliko minuta preokrenuo na Stamford Bridžu preko Dakura i Pereire, na kraju je usledio ludački preokret "plavaca" preko Bačuaija i Aspilikuete.

Čelsi je bio konkretniji i opasniji na početku utakmice i do vođstva došao iz prve prave prilike.

U 12. minutu, Azar je vratio povratnu za Pedra, a ovaj sa preko 25 metara od stative matirao nemoćnog Gomeša, taj pogodak pogledajte OVDE.

Votford je i pored primljenog gola bio prilično opasan, a najraspoloženiji i danas je bio odlični Ričarlison koji je napravio mnogo problema odbrani Čelsija.

Ipak, posle jedne kontre, domaći su imali veliku priliku da dođu do 2:0. Morata je proigrao usamljenog Fabregasa, koji je očajnim lob udarcem pokušao da nadmudri dobro postavljenog Gomeša.

U finišu prvog poluvremena i na startu drugog usledila je žestoka kazna gostiju.

Neverovatni Votford je najpre izjednačio preko Dakura u poslednjim trenucima prvog poluvremena, a potom je na startu drugog usledila munjevita kontra.

Ričarlison je lepo proigrao Pereiru, koji pogađa za 1:2, a prethodno je Brazilac propustio veliku priliku sa pet metara, ali se potom iskupio asistencijom za preokret. Pogotke Votforda pogledajte OVDE.

Čelsi je bio primoran da krene na sve ili ništa, Konte je odlučio da u igru uvede Bačuaija i Vilijana umesto Morate i Alonsa i to je donelo rezultat.

U 71. minutu, praktično posle svog prvog kontakta sa loptom, Bačuaji je iskoristio centaršut Pedra i glavom pogodio za 2:2.

Čelsi je u finišu krenuo u ofanzivu, ušao je i Zapakosta umesto Pedra i odmah je usledio novi preokret.

Na sličan način kao kod drugog gola, sa desnog krila je centrirao Vilijan, a Aspilikueta se prikrao iz drugog plana i glavom pogodio za veliki preokret Čelsija.

U poslednjim trenucima meča, Bačuaji je postigao i drugi gol, iskoristio grešku odbrane Votforda za konačnih 4:2.

"Plavci" sada zauzimaju četvrto mesto na tabeli sa bodom više od današnjeg rivala.

124 Komentara

Naka TZ (CFC)
Saturday, 21.10.2017
20:01

Odbrana mora cvrsca biti mora se naci mjesta za Rudigera,Luiza i Azpija kao 3 pozadi na sredini Kante i Bakayoko ,Alonso i Moses na wing back ,Pedro koji odusevljava i pokazuje da je bolji i korisni u postizanju golova od Williana mora da igra sa Azarom po krilima a Morata kao napadac.Batshuayi jeste dao 2 gola ali nije mi konstantan i igra toplo hladno.Dobra pobjeda za podizanje samopouzdanja bitno je samo da se ovako nastavi a hejteri ce da utihnu kao i price o odlasku Kontea.

CHOsen One
17:08

Smeta mi kad vidim ovo pljuvanje Morate, Azara i Bakajoka. Morata je dao 7 golova i ima 3 asistencije, Azar je izudaran danas bio, a Bakajoko igra rovit od pocetka i trci i za njega i za Seska, malo postovanja pokazite.nTaj decko ima 2 gola i 4 asistencije za sad, za razliku od Matica od kojeg je losiji. :)

Marcos Alonso
17:31

Problem s Bakajokom je sto je previse nonsalantan i zato grijesi puno

18:48

Slazem se. Bakajoko je strasan fudbaler sigurno jedan od najbolji u ligi na poziciji defanzivnog veznog. Ja svejedno ne zalim sto je otiso Matic, jer kad se oporavi Kante onda on i Bakajoko ce igrati. Matara bi tu nazalost bio u Fabrea na klupi, REALNO.

18:25

Jos proslu utakmicu se zalio na bolove, odigrao je celu, ovu je odigrao celu, i te greske sto pravi su zbog nedostatka snage. Mlad je, ima dosta da napreduje, samo svi mi treba da imamo strpljenja.

CHOsen One
18:08

Grijesi u pasovima, to nije njegov posao nego Fabregasov. On uzima lopte i iznosi kao klasa. Polako, rovit je bio

Plava Horda
16:42

Ovako derbi mecevi treba da prste al nema veze, pored uzbudjenja uzeta i 3 boda, odbrana skripi ali sve u svemu ja sam zadovoljan danasnjim danom.

lamps888
16:40

sto ne radi discus?moramo sam se opet registrujem.Losa utakmica celsija,watford nas mogao razbije da ricarlson nije omasio 2 zicera,provaljena formacija morace konte to menja.

Bat
16:12

odlicna utakmica..dobar otpor votforda..odbrana celzija u pojedinim trenucima ocajna

brekbaCh1
16:10

Zbog poslovnih obaveza, nisam bio u prilici da gledam mec. Drago mi je da smo pobedili, ali na osnovu komentara, opet nisu blistali momci. Valjda ce ova pobeda uliti neophodnu dozu samopouzdanja, pogotovu odbrani.

15:54

Koji hinjavluk, ubio ih watford u 80 minuta igre, zašto morata nije igrao? A bakayoko ne može biti bolji od matića ni na fifi.

Plava Horda
16:56

Brate ono sto radi Hadersfild je ubijanje, ali kontam da gresis jer nisi ima sa cime da uporedis

Plava Horda
19:43

Posle onakve partije protiv Liverpula svi govoriste da cilj opravdava sredstvo cak i neki novinar je izbacio text kako je Murinjo pobednik jer je uzeo bod, sto je sad bitno ili strasno onda ako je Celsi dobio kako kazes hinjavo.

18:16

normalno da je ubijanje, ne bjezim od toga, ali opet to ne mijenja cinjenicu da je chelsea hinjavo dobio !!!!

Realan tip
15:53

Ja ne vjerujem sta je Votford sebi dopustio u zadnjih 10 minuta. Unistili su Celzi, do zadnjih deset minuta Celzi nije bio ni bod zasluzio. Morata pogubljen danas, unistili su ga stoperi Votforda. Azar se vidio nije. Ridiger je trebao crveni dobiti danas glat. Votford je dominirao, imao bolje sanse. Ricarlison je danas imao dva promasaja za vjerovali ili ne, ali se vidi da ce momak biti paklen u buducnosti, ima samo 20 godina. Prvi put gledam Votford ove sezone i sada me ne iznenadjuje sto su toliko visoko na tabeli. Sve u svemu, Celzi je na kraju ipak pokazao karakter, ali ove godine ce se boriti za 4. mjesto jer se vidi da su limitirana ekipa, a igraju na vise frontova.

Plava Horda
16:57

Ja ne verujem sta Hadersfild radi...

Plava Horda
18:01

Ne pratim te najbolje, sta mi je krivo? Celsijeva pobeda? Wotfordov poraz? Ili Hadersfild? Cinimi se da je ovde tebi krivo :D

Realan tip
17:27

Ja razumijem da ti je krivo, ali Hadersfild nije uradio nista sto im United sam nije dozvolio (greske Mate i Lindelofa), vas je Votford sabio u misiju rupu. Ako ti je lakse i United je krs u zadnje tri utakmice.

Emperador(2018)
15:51

I da Fabregas standardno kao invalid .

Bayern ljubav
16:56

Jeb. ti invalid sve ja sam invalid ostao zbog saobraćajke i ne kontam uvek neko proziva invalide koji si ti moron da nemam reči

18:28

ej izvini stvarno , nisam znao ...

Стерлинг Арчер
15:49

Prevažna utakmica za samopouzdanje igrača, mada se vidi umor na njima. Nadam se da će se Kante uskoro oporaviti ili bar Drinkvotera da ćemo videti, Fabregas je odigrao katastrofalno poslednjih par utakmica. Onaj pokušaj prebacivanja golmana nakon što mu je Morata na tacnu dao mi je bio odvratan. Tri boda se pišu, idemo dalje.

Stabber
19:46

ne kopa u rudnik pa da bude umoran jbt

Маркус19
15:49

Бачу је најпотцењенији нападач у Премијер лиги, тврдим. Кад би играли по полувреме он и Мората, тврдим да би имао неупоредиво бољи учинак. Алваро њему воду не може да носи, рекло би се. Тврдим исто и за Лукакуа. Врсан нападач, браво!!!

17:28

Dobar je on, ali izgleda je bolji kad udje sa klupe

nenadtanas
Sunday, 22.10.2017
13:51

Hvala Bogu da se neko deli slicno misljenje samnom, i za mene Michy Batshuayi je napadac kome treba veoma malo da predje tu granicu solidnog napadaca i postane izuzetan, verujem da kroz narednih nekoliko sezona pokazati kakav je to spic i koliko je bio podcenjen. Svaka cast na ovome komentaru !

15:36

Fantazija od meca, samo nek prsti. Morata opet blagi uzas, Konte pogodio sa izmenama samo tako. U mentalitetu kluba je da u nekom periodu utakmice ima onakve padove u koncentraciji kao na pocetku drugog poluvremena, ako se taj period uspesno pregura pobeda je skoro zagarantovana, mada danas nisu bas uspesno prosli kroz taj period (mada znaju da prime tad i po dva tri komada) ali su iscupali pobedu.

NikkiCFC
15:35

Pokazali smo karakter protiv ozbiljnog protivnika. Primiti gol u trecem minutu nadoknade prvog poluvremena i na startu drugog je sigurno demoralisalo tim ali smo imali sjajan odgovor. Daleko je ovo i dalje od zeljene igre ali bitna su tri boda. Kad se vrate Kante i Drinkvoter bicemo mnogo jaci na sredini a vracaju se uskoro. 3 gola Romi danas 4 napad ocigledno nije problem vec odbrana. Mnogo skripi po levoj strani i Alonso i Kejhil sto dalje od prvog tima. Aspi treba da igra levog wing beka a Ridiger ili Kristensen levog stopera i bice nam bolja defanziva. Bravo Mici 7 golova ove sezone kao i Morata sad da nastavi da reseta u kupu pa po tri boda idemo u Bornmaut pred velike meceve sa Romom i Junajtedom.

Stabber
19:49

Alonso je prvu utakmicu lose odigrao, ovako je standarno jedan od najboljih na terenu

15:32

Dobro je. nAli odbrana je katastrofa,duva sa svih strana,bakajoko los ,Morata los danas ,vidi se da je Jos povredjen ,Pedro odlican azar solidno ,mora bolje i bačuai napokon uradio nesto dobro za nas. Nema predaje!

Bidza i Tridza
15:31

1&gg pogodjeno.

15:31

Zbog manjka samopouzdanja igraci Celsija sami sebi komplikuju zivot. Mici pokazao delic onoga sto moze, fizicki ima savrsene predispozicije jos intelektualno mora da se razvije. Ricarlison, kakav igrac. Votford igra odlican fudbal, ako ovako nastave zavrsice ispred Evertona na 6-7mestu.

15:30

Ja cu da osedim pre tridesete uz ovaj svoj Celsi :D. Bravo momci! Zasluzena pobeda! Obrana opet katastrofa. Da vas cujem redovni pljuvaci Micija? Covek je stena i igra dobro samo mu se ne da konstatna sansa. Pusti ga jednu utakmicu od starta 60 min i ajmo napolje, ne ide to tako. Covek dokazuje da je vredan dresa a bogami i Konte treba mu se zahvaliti do neba jer do sad ga je vadio minimalno jedno 10 puta. Sve u svemu sam zadovoljan ali obrana se mora menjati. Po meni Azpi-Kristensen-Rudiger oni su do sada najbolji u formi. #CFC

15:48

Ma gde azpi i kristijansen bili najgori sa romom

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
21:06

Kakav si ti navijac celsija kad ne znas ni ime igraca koji igra za taj klub

16:31

Po cemu je Kristensen bio los? Azpi je inace dobar par losi utakmica nemoze unistiti takvog fudbalera videlo se danas jos kad vidim kako ljubi grb i sa kojim zarom igra to nema nigde! I realno bolji u ekipi nemamo.

Realan tip
15:57

Uopste niste zasluzili sva tri boda danas!

RealisticChelseaFan
15:30

Pobeda uz mnogo srece i losu igru. Igraci zaista deluju umorno, sporo se krecu. Nekad mi deluje da u napadu imamo malo igraca da uradimo nesto konkretno. Nivo igre mora pod hitno da se podigne, jer necemo svaki mec dobijati na ovaj nacin, ionako debelo kasnimo za Sitijem i Junajtedom. Zappa po meni najbolje resenje za desnu stranu terena. Bolje se snalazi i od Aspija i od Mozesa. Moraju da se uvedu neke promene.

Gorčilo
15:30

Čelzi na mišiće što bi se reklo. Biće žestoka borba do poslednjeg kola za top 4. Liverpul sutra ne sme da izgubi. Pobeda bi nam pala samo tako.

World is.... REAL
15:30

Tako je, nigde nema preokreta samo u pl. Salu na stranu, odlican mec. Vidi se da je votford neiskusan u ovakvim mecevima. Imali su sansu da ih dotuku kod rezultata 1:2. To nisu uradili istigla kazna. Celsi to iskusno kaznjava. A konte je mozak i po. Ubacivanje Bacuajia resilo mec.

15:30

Tacno kao Liverpul odbrane nigdje,da li ce biti gol za protivnika zavisi od toga kako ce oni odigrati napad a ne Celsi odbranu. Bacuaji jako cudan lik sad je bilo kao da gledam Drogbu iz najboljih dana. A nekad samo nestane zaboravis da je na terenu. Napad funkcionise ali mora se poraditi na odbrani pa i vezi bez Kantea je slabije oboje dosta. Zappacosta je odlicno rijesenje za desnu stranu,cak je i Willian nesto uradio centrirao kod trecef gola. Kad ssm vidio njega i bacuajia pozdravio sam se sa 3 boda ali kad je zappa usao znao sam da cemo uvaljati gol. 3 boda su 3 boda ali bolje mora i vjerujem da ce biti,nema vatre ali ostao je zar da se raspali. Sjajan mec

BarsaSaMarsa10
15:30

Steta za Votford,bolji su bili. Mogao bi Celzi da izvisi za LS sledece sezone.

16:01

Mi imamo dva podjednako dobra napadaca Morata-Bacuaji obojica po 7 golova nakon prva dva meseca sezone. Mi smo zadovoljni njima.

15:29

Pogledajte reakciju Kontea posle treceg i cetvrtog gola, pa recite da li deluje kao neko ko zeli da ode iz kluba.

Plava Horda
16:46

Meni deluje kao neko ko bi hteo da bude u narucju one plavuse, dobro joj se bacio :D

17:18

E pa moguce da je to u pitanju :D Dokazao je da ima dobru taktiku u zivotu :D

Carina_11303
15:29

Žao mi je samo što sam gledao ovu utakmicu a ne samo konačan rezultat. Apsolutni užas, mene definitivno ova pobeda neće zavarati. Ap so lu tni užas! Fabregas najomraženiji fubdaler koji je ikad obukao Čelsijev dresi. Bačuaji em dao dva, em je za malo promašio još dva puta, dobro se pokazao. Pedro ključni igrač. AZar bi vrlo uskoro trebao da se probudi. Kakvu mi odbranu nemamo, ali nas je luda sreća poslužila. U 55. minutu je trebalo da bude 1-5 za Votford i dalje mi nije jasno kako nije i šta je sve Rišarlison promašio. Možda ovo bude prekretnica, ali mi se čini dok god Fabgregas bude igrao, Čelsi neće izgledati ništa manje loše.

15:43

Fabregas je danas bio dobar, Baka krivac za drugi gol, ima jos mnogo da uci. Mnogo fali Kante.

17:08

Ma sta je bio dobar sto salje ons dugacke lopte?? Sta je radio kad je izasao sa Gomezom 1 na 1??? Tad je trebao da se prelomi utakmica, a vidi sta se izdogadjalo umesto toga

Kajzer
17:05

Nemam nameru da branim Bakayoka jer snosi odgovornost za drugi gol zbog svog nonsalantnog kretanja, ali glavni krivac je Kejhil, obrati paznju na njegovo kretanje, juri za igracem koga nema sanse da stigne odvlace ga u stranu i strelac prima loptu na delu terena koji je Kejhil morao da pokriva, potpuno sam kao duh. Ispao je saran zesci u toj situaciji.

15:53

Fabregas je u katastrofa formi, mora pod hitno na klupu čim se oporavi bilo ko ko može da igra u veznom redu

NIKE
15:29

Chelsea igra očajno, puka sreća i promašaji Watforda su ključ pobjede. Konte mora mijenjati formaciju, jer bez Kantea u ovoj formaciji veza sa Bakayokom i Seskom izgleda kao Kamiondžije sa Pajom i Čkaljom.

Pep Guardiola--Back
15:29

Najmanje zasluzena pobjeda ove sezone.Wotford ih je nadigrao u svih segmentima igre.Ali malo sudija,malo sreca i eto tri boda.

NikkiCFC
15:53

Mnogo zasluznije nego vi u Bormutu.

18:04

Mi smo za razliku od vas dominirali u Bormutu sve dok nismo zasluzeno preokrenuli,dok je vas spasavalo neznanje Richarlisona koji sa 3 metra u dva navrata ne uspijeva zabiti gol.4 sanse 4 gola,tipican bunkeraski Celzi.

16:03

Sta je sudija to uradio? Ono drugo kolo cini mi se bournemouth city je najmanje zasluzena pobjeda i pomoc sudije (ako se dobro sjecam da je bournemouth bio) i 97 minut. Sudija je bio korektan a Celsi je mogao i dati jos golova kako je mogao primiti. Jednak mec ali presudio mentalitet ovaj put

Blue champions
15:28

Suma sumaru. Michy mora da dobije sansu, utkmica tvrda i dobar stimulans za dalje. A sta reci za Bakayoka. Tuga. To nije videlo Maticeve pertle na kopacki. Ni jedan duel nije dobio. Kriv za 2 komada nonsalantnoscu na sredini i ne vracanju. Pod hitno na klupu!! Svaka cast Chelsea na povratku!

15:50

Bez ovog sume . Prezirem to.

NikkiCFC
15:57

Ofanzivno je bolji vec 2 gola i 3 asistencije ove sezone ali mora mnogo bolje ipak u svakom segmentu pogotovo defanzivno gde je bio par puta nonsalantan. Ali kad se vrate Kante i Drinkvoter mislim da i on i Fabregas idu na klupu. Alonso i Kejhil su glavni problem tima.

Amar Zornic
15:27

Celzi uzasan , ko je gledao mec zna o cemu pricam . Bacuaji prelomio mec , mali je klasa zaista ima sve da postane vrhunski spic . Ako danas nije sebi kupio mesto u startnih 11 onda ... watford opasan tim . Pedrov gol neverovatan , kapa dole !

NikkiCFC
15:52

On kad god igra u prvom timu nema ga nigde. Dobio je sansu i protiv Barnlija i Palasa nije se video. Mnogo mu vise lezi uloga dzokera da udje i igra po 25-30 minuta.

Realan tip
15:55

Tako je, uradio je tri puta vise nego MOrata za 60 minuta, vidio se nije. Votford je danas razbio Celzi, ali je potonuo zadnjih 10 minuta.

The KING(visionary)
15:27

Celzi prvo poluvreme takticki izgledao najbolje od pocetka sezone,primise gol nesrecno u nadoknadi i onda neshvatljiv pad,ali institucija se iscupa,ovakva je utakmica trebala da se okrene sezona za psihu igraca!!!

Zoki N1
15:45

Ako je celsi institucija onda šta da kazu Real,Barsa i Junajted za sebe 🤔🤔🤔🤔

15:46

Samopouzdanje u minusu, jako su labilni. Kaze Konte 70% manje treniraju ove sezone nego prosle. U drugom poluvremenu kad je prebacio na 424 tim je izgledao mnogo bolje napred.

Z
15:27

Karakter! Ocajna igra pocetkom drugog poluvremana ali su uspeli da se izdignu. Ovaj Silva je fantastican trener, pravi transferi i Votford igra odlican fudbal...i prosle godine je sa Halom umalo napravio cudo.