21:48

Benfika je uspela da osvoji novu titulu u svojoj istoriji.

EPA-EFE/MIGUEL A. LOPES

Ukupno 37. titula za Benfiku.

Oni su danas imali zicer na svom terenu protiv Santa Klare, slavili su na kraju sa 4:1 i tako došli do nove titule u svojoj istoriji nakon godinu dana pauze.

Sve je bilo jasno već nakon prvih 45 minuta, tada su domaći preko Seferovića, Feliksa i Silve stigli do prednosti od 3:0, a u nastavku je Seferović samo potvrdio pobedu četvrtim golom u mreži Santa Klare.

Gosti su do utešnog gola stigli preko Cezara u 59. minutu utakmice.

Inače, od srpskih fudbalera jedino je Mile Svilar bio na klupi za rezerve, u protokolu nisu bili Fejsa i Živković koji nisu daleko od odlaska iz kluba.

Porto je u derbiju slavio protiv Sportinga, bilo je 2:1 posle preokreta. Gosti su igrali sa igračem manje od 17. minuta kada je Borha dobio crveni karton, ali su i pored toga poveli u 61. minutu preko Felipea.

U nastavku utakmice, prvo je Pereira pogodio u 79. minutu za 1:1, da bi Erera postavio konačnih 2:1 za Porto.

Ova pobeda im na kraju ništa nije značila kada je reč o konačnom poretku, imajući u vidu da je i Benfika slavila protiv Santa Klare.

Dakle, Benfika je novi učesnik Lige šampiona, Porto će u kvalifikacije, a Sporting i Braga će igrati Ligu Evrope.