"Tiki-taka" i dalje kuca, Barsa je u četvrtfinalu!

• Autor: Boris Jovanović

• 12. mart 2013.

• 22:34

Katalonci slomili Milan koji nije izdržao ni pet minuta, Mesi dva puta, Vilja i Alba savladali Abijatija za 4:0 i prolazak među najboljih osam ekipa Evrope!

Bez većih iznenenađenja u sastavima, Mesi je dobio priliku kao najistureniji napadač, Pujol ostao na klupi, umesto njega od prvog minuta Maskerano. Na drugoj strani Milan sa Niangom kao najisturenijim, Boatengom desno i El Šaravijem levo.

Kako se i očekivalo Milan nije zanimala lopta, praktično je nisu imali u svom posedu u prvih pet minuta. Krcati "Kamp Nou" je eksplodirao u 5. minutu, dupli pas Mesija i Inijeste, Argentinac je sjajno pogodio gornji desni ugao Abijatija koji se nije ni pomerio.

Ušla je voda u uši Milanistima, doduše El Šaravi je prvi put šutirao kada su gosti konačno prešli centar posle desetak minuta, nije to bilo opasno za Valdeza.

Barsa je mogla da duplira prednost u 13. minutu, fantastična odbrana Abijatija nakon udarca Inijeste, lopta se od prečke odbila ka Mesiju koji glavom šutira u spoljni deo mreže, Milan je preživeo. Prethodno je Barsa tražila penal zbog sudara Abatea i Pedra, Kašai je odmahnuo rukom.

Usledio je period igre u kome je Milan došao do daha, uspeo da izvede nekoliko napada, malo zadrži loptu u svom posedu, a u 38. minutu šansa utakmice, Nijang je izbio sam pred Valdesa i pogodio stativu.

Surovo su Italijani kažnjeni, već u narednom napadu Inijesta je osvojio loptu, odmah uposlio Mesija koji ne prašta, 2:0, Barsa je nadoknadila prednost rivala.

U nastavku ništa se nije promenilo, napadi Katalonaca, Mesi je imao priliku na startu da bi u 55. minutu, Ćavi pronašao Vilju, Konstant kasni, iskusni napadač ne greši, 3:0, vulkan na "Kamp Nou".

Milan u šoku, Alegri šalje Muntarija i Robinja na teren, imao je Milan šansu nakon prodora Abatea, Boateng i Flamini su bili pred golom, ali lopta nije stigla do Valdesa.

Desetak minuta pre kraja Krkić koji je zamenio Flaminija je dobro prošao ubacio za Robinja, Alba blokira u poslednjem trenutku, inače bi Milan možda postigao i zlatni gol.

Na kraju u nadoknadi brza kontra Barselone, u završnicu je stigao Alba i dotukao "Rosonere", 4:0, prava mera. (GOLOVI OVDE)

I to je bilo sve, Barsa je ostvarila veliku pobedu i otišla u četvrtfinale. Milan nije uspeo da ponovi podvig, mogu da žale za šansom Nijanga, ali realno dalje je otišao mnogo bolji tim.