nedelja 29.07.2018.
11:59

Noćas ih je Đovinko dotukao...

EPA/TANNEN MAURY

Donedavno su u Čikagu gajili nade oko plasmana u plej-of, ali kako sezona odmiče, šanse za to su sve manje.

Dugo se srpski stručnjak Veljko Paunović nije nalazio u ovakvoj situaciji, rezultatska kriza njegovog tima traje i dalje, a novi udarac njegov tim je doživeo noćas, ubedljivim porazom od Toronta, rezultatom 3:0.

Ovo je već peti uzastopni poraz Čikaga, ukupno 12. u sezoni, a drugi zaredom od istog rivala koji je jedan od slabijih u Istočnoj konferenciji MLS lige.

Posle prvog poluvremena bez golova, Toronto je poveo u 52. minutu golom Altidora, a goste je dotukao Đovinko - najpre asistencijom za Osorija u 72. minutu, a onda i pogotkom u 89. minutu za konačnih 3:0.

Aleksandar Katai je bio u startnoj postavi Čikaga, ali je i on u padu forme, zamenjen je u 79. minutu meča.

Sledeću utakmicu Paunovićev tim igra 5. avgusta protiv Real Solt Lejka, opet na gostujućem terenu.

Posle najnovijeg poraza, Čikago je na osmom mestu Istočne konferencije sa 23 boda, jednim više od Orlanda i Toronta, ali i uz dve utakmice više u odnosu na ove dve ekipe. Primera radi, Nju Ingland se nalazi na šestom mestu koje vodi u plej-of i ima pet bodova više, uz dve utakmice manje od Čikaga...