"Tenk" presudio Laciju!

• Autor: Boris Jovanović

• 20. oktobar 2013.

• 14:25

Atalanta trećom uzastopnom pobedom preskočila Lacio na tabeli. Trijumf domaćina u matine meču 8. kola.

U prvom poluvremenu nismo videli puno pred golom oba tima, Bilja je probao da ugrozi Marketija, na drugoj strani šansa Bonaventure, zatim je Kavanda sa gol linije vadio loptu, kao da je to bila najava onoga što će se desiti u finišu prvog dela.

"Orobići" su se radovali u 44. minutu, centaršut Bonaventure, na pravom mestu Luka Ćigarini, 1:0 za Lacio.

U nastavku posle akcije Lulića u 53. minutu, Perea koristi smušenost odbrane domaćin, Rimljani se vraćaju u meč.

Do kraja probao je Ernanes par puta, Atalanta je pretila preko Maksija Moraleza, a presudu gostima videli smo pet minuta pre kraja. Odbrana Lacija je napravila jednu od mnogih grešaka, Ćigarini je asistirao Denisu koji vara Marketija i donosi velika tri boda Atalanti.

Bergamaski su ovom pobedom preskočili Lacio na tabeli, sada se nalaze na sedmom mestu sa 12 bodova.

Juče je Kaljari savladao Kataniju, a Milan je golom Valtera Birse srušio Udineze. U petak u derbiju Roma je bila bolja od Napolija.

Ostali mečevi su na programu popodne, dok večeras kolo zatvaraju Torino i Inter.

Atalanta 2-1 Lazio All Goals by all-goals