Tako to rade Italijani! Velika pobeda na startu EP!

• Autor: Milovan Longinov

• 13. jun 2016.

• 22:50

Fudbaleri Italije pobedili su selekciju Belgije rezultatom 2:0 (1:0) u derbiju prvog kola grupe E na Evropskom prvenstvu.

U izuzetno taktički uzbudljivoj utakmici, Italijani su u svom stilu, tvrdom odbranom i odličnom kontrom došli do velika tri boda. Strelac vodećeg gola na meču bio je Đakerini u 32. minutu, da bi konačnih 2:0 postavio Pele u nadoknadi vremena.

Posle prvog kola u grupi E, Italijani vode na tabeli sa tri boda, Šveđani i Irci imaju po bod, a Belgijanci su bez bodova. U narednom kolu, sastaju se Italija - Švedska i Belgija - Republika Irska.

Iako su izveli po imenima nedovoljno ubedljiv sastav, Italijani su odigrali odlično prvo poluvreme, imali nekoliko dobrih prilika, a mrežu je zatresao Đakerini.

U 32. minutu Leonardo Bonući je uputio milimetarski preciznu dugu loptu sa svoje polovine, prebacio je čitavu odbranu Belgije, Aldervild je ostao kratak, a Đakerini je maestralno prihvatio loptu i pogodio drugi ugao za 1:0.

Gol za vođstvo Italije pogledajte OVDE.

Italijani su imali još dve dobre prilike u prvih 45 minuta, Kandreva je odlično šutirao sa distance, ali je Kurtoa odbio loptu u korner.

Gracijano Pele je imao odličnu priliku da poveća prednost Italije, ostao je sam na pet metara, ali je glavom šutirao tik pored stative.

Belgijanci su imali jedan opasan šut u okvir gola i to preko Rađe Naingolana, ali je dobro postavljeni Điđi Bufon zaustavio njegov udarac.

Drugo poluvreme počelo je daleko uzbudljivije i posle šest minuta na obe strane su viđene dve kolosalne šanse.

U 51. minutu, nakon školske kontre iz tri poteze, De Brujne je povezao Lukakua koji je izašao sam na Bufona, ali je napadač šutirao za malo preko prečke.

Samo miinut kasnije, na drugoj strani, Pele je nadvisio sve u petercu, odlično trznuo glavom, ali se istakao i Tibo Kurtoa.

Italijani su u svom stilu, iskusno spustili ritam, umrtvili igru i Belgijanci su jedva dolazili do opasne zone. Vilmots je pokušao izmenama, Mertens , Origi i Karasko su zamenili Naingolana, Lukakua i Karaska, ali ni to nije mnogo pomoglo Belgijancima.

Antonio Konte je u 58. minutu zacementirao odbranu uvođenjem De Šilja umesto slabog Darmijana, a potom je 15 minuta pre kraja Imobile ušao umesto Edera.

Italijani su taktičkim faulovima zaustavili sve opasne kontre i možda dobili najpametnije žute kartone, a javne opomene dobili su Kjelini, Eder i Bonući.

Origi je bio najopasniji igrač u finišu utakmice, prvo je šutirao glavom preko gola, a potom je imao neuspeli pokušaj makazica sa pet metara.

Italijani su u 84. minutu imali veliku šansu da reše sve dileme oko pobednika, Imobile je povukao kontru, nosio loptu skoro 50 metara, a potom snažno šutirao u prvi ugao, ali je Kurtoa fenomenalno intervenisao.

U poslednjem minutu, Belgija je imala još jednu odličnu šansu, De Brujne je ubacio loptu, Origi je samo krznuo glavom, prihvatio je Felaini u petercu, ali se iskrao Pele i otklonio opasnost.

U nadoknadi vremena, Italijani su došli do drugog gola. Posle školske kontre, Kandreva je nesebično proigrao Pelea, a ovaj poluvolejom pogodio za 2:0.