Tadić otvorio dušu, Pjuel ga ne poštuje dovoljno?!

• 21. mart 2017.

• 09:40

Posle meča sa Totenhemom, srpski reprezentativac iz redova Sautemptona otkrio da mu u poslednje vreme smeta odnos koji trener Klod Pjuel ima prema njemu.

Ono što nas je sve zabrinulo pole pomenute utakmice na ''Vajt Hart Lejnu'', koju je Totenhem dobio sa 2:1, bio je Tadićev izlazak iz igre u 69. minutu, jer se smatralo da je razlog za izmenu njegova povreda.

Ipak, posle meča, srpski reprezentativac je to indirektno demantovao, ističući da već počinje da mu smeta što ga trener Klod Pjuel u poslednje vreme na svakoj utakmici menja u drugom poluvremenu.

''Neverovatno je da sam opet zamenjen i mi smo opet izgubili'', počeo je Dušan Tadić svoju priču, koju je preneo engleski ''San''.

''Možete da pogledate statistiku i videćete da kada izađe iz igre, mi ili primimo gol, ili izgubimo. Smatram da se time ne pokazuje dovoljno respekta prema meni'', izjavio je Tadić.

On je poslednji put odigrao svih 90 minuta za Sautempton još 25. januara, u utakmici protiv Liverpula u Liga Kupu, kada je njegov tim slavio sa 1:0. Od tada ga trener stalno menja u drugom poluvremenu.

''To se sve češće događa od kada sam slomio nos. Ali, ta povreda je bila pre dosta vremena. Osećam da sam važan za ekipu, ali onda se događa da moram da napustim teren.

Osećam se dobro, ali on ne želi da mi da priliku da odigram ceo meč.
Trebalo bi da zna da u poslednjih 20 minuta utakmice ima mnogo više prostora za igru, pogotovo na protivničkoj polovini, a ja sam tip igrača koji može jednim potezom da reši meč'', ističe Tadić.

Podsetimo, Tadić je prošle sezone burno reagovao i zbog odnosa bivšeg selektora Srbije prema njemu, ali je dolazak Slavoljuba Muslina sve promenio nabolje kada je Tadićev status u reprezentacji u pitanju. Baš kao i njegove igre u nacionalnom timu.