19:48
Izvor: Sportske.net, Nova.rs

I surovost i hladnokrvnost prema totalno potučenom protivniku.

Beta/AP Photo/Peter Dejong

Rezultat o kom večeras priča čitava fudbalska Evropa je Ajaksovih 13:0 protiv ekipe VV Venla, i to na gostovanju.

Dušan Tadić je odigrao samo prvo poluvreme, ali i to mu je bilo dovoljno da se i sam upiše u strelce, u 44. minutu za 4:0.

U nastavku su njegovi saigrači postigli još devet golova, ali uz igrača više na terenu.

Kakvi su Tadićevi utisci posle ovog istorijskog meča, otkrio je u razgovoru za portal ''Nova.rs''.

'Šta reći za 13:0? Jednostavno se otvorilo, namesti se takav meč. Dobro smo počeli, oni su kasnije dobili crveni karton i to nam je olakšalo posao. Sve je ulazilo što smo šutnuli. Mentalitet je bio dobar, gazili smo. Nije bilo stajanja'', istakao je Tadić i otkrio da je slične pobede ostvartivao i u mlađim kategorijama, u dresu Vojvodine.

Ipak, ono što je možda još šokantnije od samog rezultata, jeste i hladnokrvnost fudbalera Ajaksa prema protivniku, kome na terenu nisu uputili ni reči utehe.

''Nismo ih tešili, šta da se radi. To je fudbal, a mi smo profesionalci. Traore je dao čak pet golova, odličan je igrač zaista''