sreda 15.05.2019.
21:29

Završena je još jedna sezona Eredivizije.

EPA-EFE/OLAF KRAAK

Ajaks je overio titulu večeras protiv De Grafšapa, slavili su sa 1:4 čime su došli do 86. boda u prvenstvu.

Opet je Dušan Tadić zatresao mrežu, stigao je do brojke od 41 gola u kojima je učestvovao ili kao asistent (13) ili kao strelac (28). Nakon što su Šone i Taljiafiko postigli golove u prvom poluvremenu, kao i El Jebil za Grafšap, Dušan Tadić je postigao oba gola u nastavku, prvi iz penala u 67. minutu, drugi 20 minuta kasnije.

Drugi gol je bio impresiran, pogledajte ga OVDE.

Drugoplasirani PSV je slavio nakon preokreta, primili su gol od Heraklesa u 1. minutu, da bi preko Drostea autogolom u 32. i Firgevera u 48. stigli do pobede koja nije bila dovoljna za titulu. Poslednji gol na meču postignut je u poslednjim minutima meča kada je Malen postavio konačnih 3:1.

U kvalifikacije za LŠ idu Ajaks i PSV, Fejenord i AZ idu u kvalifikacije za LE, dok će Vitese, Utreht, Herakles i Groningen ići u doigravanje gde će se odlučiti ko će u Ligu Evrope.

Iz lige ispada Breda za koju ni danas nije igrao Luka Ilić, Ekselzior i De Grafšap će igrati doigravanje za opstanak.