nedelja 05.05.2019.
20:53

"Kopljanici" ubedljivo savladali prvu prepreku ka tripleti.

EPA-EFE/OLAF KRAAK

Holandski tim osvojio novi nacionalni kup posle ubedljive predstave u finalu protiv Viljem II (4:0), blistao stari lisac Huntelar sa dva gola.

Finale igrano na stadionu Fejenorda počelo ogromnom inicijativom nominalnih gostiju iz Amsterdama, koji stižu do prednosti tek u završnici prvog poluvremena.

Igrao se 38. minut kada Tadić odlično pronalazi Dejlia Blinda koji glavom postiže gol i donosi prednost od 1:0.

Samo minut kasnije Hakim Zijeh odlično upošljava Huntelara, tridesetpetogodišnji napadač odlično reaguje i udvostručuje prednost Ajaksa.

U nastavku finala nastavlja se priča iz prvog dela igre, gosti u 67. minutu postižu još jedan gol a Huntelar stiže do svog drugog gola na meču.

Moralo se ipak sačekati na potvrdu VAR-a, Viljem II je tražio faul u napadu, sudija Serdar Gozubik potvrđuje gol Ajaks vodi 3:0.

"Kopljanici" su osvojili kup, pobeda je odlična uvertira za revanš polufinala Lige šampiona sa Totenhemom koje ih očekuje u sredu.