21:53

Veliki derbi igra se na "Etihadu", "Građani" se ne predaju.

EPA-EFE/PETER POWELL

Mančester siti je u 21. kolu Premijer lige dočekao Liverpul, kasnili su pred tekuće kolo sedam bodova za "Redsima".

Nakon 45 minuta igre, "Građani" vode sa 1:0, a sve je moglo da bude daleko drugačije.

Naime, u 18. minutu je Mane iz idealne prilike pogodio stativu, Stouns je potom u želji da ispuca loptu pogodio sopstvenog golmana, lopta je krenula ka mreži Sitija, ali se defanzivac domaće ekipe momentalno ispravio i u poslednjem trenutku izbacio loptu sa gol linije. Nedostajalo je nešto više od 11 milimetara lopti da završi u mreži ekipe Pepa Gvardiole.

U 40. minutu, prilika na drugoj strani, Kun Aguero savršeno prihvata loptu pred golom Liverpula, raspaljuje po njoj iz nezgodnog ugla, ali je toliko snažno šutirao, da Alison nije stigao ni da ispruži ruku, pocepao je mrežu gostiju, 1:0 za "Građane".

Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme, videćemo da li Liverpul ima spreman odgovor u nastavku.