ponedeljak 15.01.2018.
22:55

Večerašnjom utakmicom u Sevilji kompletirano je 19. kolo španske Primere.

Epa/Raul Caro

Snage su odmerile ekipe Betisa i Leganesa, viđena je zanimljiva borba, a domaći su na kraju slavili rezultatom 3:2.

Na prvi gol se čekalo dvadeset minuta, kada je Kristijan Teljo doveo Betis u vođstvo, a još dvadeset minuta kasnije Hoakin je duplirao prednost domaćeg tima.

Neizvesnost se vratila u samom finišu prvog poluvremena, kada je Žerar Gumbau savladao Adana - 2:1.

To nije bilo sve od gostiju, koji su u 72. minuta golom Erasa stigli i do izjednačenja na 2:2, ali nisu uspeli da do kraja zadrže taj rezultat.

Trenutak odluke dogodio se u 83. minutu, kada je Amrabat skrivio jedanaesterac, a siguran sa bele tačke bio je Ruben Kastro za konačnih 3:2.

U ekipi gostiju je od prvog minuta nastupio bivši vezista Partizana Darko Brašanac, koji je zamenjen u 62. minutu. Podsetimo, on ove sezone igra u Leganesu na pozajmici iz Betisa.

Ovom pobedom Betis je izbio na sedmo mesto sa 27 bodova, dva manje od gradskog rivala Sevilje.