subota 14.09.2019.
15:22

Na otvaranju petog kola, fudbaleri Liverpula su upisali novi trijumf.

EPA-EFE/PETER POWELL

Peto kolo elitnog engleskog ranga počelo je utakmicom na "Enfildu", koju je Liverpul rešio u svoju korist protiv Njukasla sa 3:1 (2:1).

Počelo je loše za "Redse", najpre se Origi požalio na povredu, da bi u sedmom minutu usledio šok.

Atsu pronalazi Džetra Viljemsa, Holanđanin dobrom fintom stvara prostor za udarac, šutira desnom, slabijom nogom i šalje pravi projektil u mrežu nemoćnog Adrijana, 1:0 za četu Stiva Brusa.

Nakon toga, očekivano, potpuno povlačenje gostiju i inicijativa Liverpula.

Najpre su se svi na stadionu šokirali kada je Matip oboren u kaznenom prostoru rivala nakon kornera, a sudija se nije oglasio, kao ni njegove kolege iz VAR sobe.

Ipak, nije to omelo "Redse", igrao se 28. minut kada je Robertson pronašao Manea u kaznenom prostoru rivala, ovaj se odmah namestio na udarac i pocepao mrežu rivala za 1:1.

U 37. minutu je Klop morao da napravi prinudnu izmenu, na teren je umesto povređenog Origija ušao Firmino.

Odmah je Brazilac ostavio svoj pečat na ovaj susret, ukrao je loptu na sredini terena i poslao je ka Maneu, Dubravka je bio bliži lopti, ali se spetljao, te je lopta došla do Mane, koji bez problema trese mrežu rivala za potpuni preokret.

Otišli se sa 2:1 na odmor, a sve je postalo poprilično jasno u 72. minutu, kada je Firmino "bacio magiju", sjajan pas petom ka Salahu, Egipćanin beži Šeru i matira Dubravku za 3:1.

Do kraja nije bilo promene rezultata, nova pobeda Liverpula, koji ima maksimalnih 15 bodova nakon pet odigranih kola, Njukasl je ostao na četiri.

23 Komentara

InSanity
Saturday, 14.09.2019
21:31

I dalje mi ovo lici na 60% mogucnosti. Samo korak po korak.

Mitar YNWA
18:37

Kakav karakter ima ovaj tim da posle primljenog gola samo bude dodatno motivisana, preokret jos u prvom poluvremenu. Nelada bi nas taj gol pokolebao, klonuli bi duhom a sada gaze do kraja.

Bambulica
16:26

Kako su se razmahali., jedva cekam sledece kolo., takodje se pitam dal ce i ove kao i prosle god oni "nazovi" navijaci na onom "nazovi" stadionu ponovo pjevati pjesme gdje umjesto svojeg tima velicaju ManCity.?

Red Demon
16:01

Firmino genije, stalno omogucava ovoj dvojici da resetaju, super sto je Oks startovo treba mu jos minuta, kakvu eksplozivnost donosi u veznom.

äxwell
Sunday, 15.09.2019
15:54

Ox nam treba za duele sa Sitijem! On je bio presudan preprosle godine u onim pobjedama..

deki trbic
15:56

ovo je sezona kada moraju da uzmu titulu odnosno sada ili nikad... :)

äxwell
16:19

To su i prosle sezone svi pricali pa evo opet borba za titulu! Polako, bice kada bude trebalo..Nije bas tako bukvalno, sada ili nikada..

deki trbic
15:42

Imaju 5 bodova prednosti, ok za PL to je nista, ali za Spansku ligu bi bilo vec gotovo prvenstvo.

Savoa
00:25
L F C
15:56

Dobra igra i zasluzena pobeda. Iako smo primili gol na pocetku, brzo je sve doslo na svoje i preokrenuli smo do kraja poluvremena. U drugom smo samo mirno priveli mec kraju uz jos jedan postignut gol. Mane zverina, salah i firmino odlicni. Pohvalio bih i druge igrace, i nadam se da nije nista ozbuljnije sa origijem. Sve u svemu dobra igra i zasluzena pobeda, bravo momci idemo dalje. Pozdrav braco redsi.
Y N W A

Mangus
15:48

Kakvo je cudoviste od igraca ovaj Firmino. Klop da je pametan da nadhe napadaca, a njega da povuce na desetku, igrali bi jos bolje. Covek je uselio dve asistencije, igra, rastura

_mladen_
16:14

Nije, prosle sezone je igrao i nije se bas snasao. Nekako je navikao na ovu laznu 9, pogotovo jer je on tu savrsen jer vrsi presing prv

Red blood
15:44

Mane je u najboljoj formi trenutno,u to nema sumnje,ali srce ove ekipe je Bobi Firmino.Bilo bi glupo da se pred ovaj pakao od rasporeda prospu bodovi na najvecem ziceru.Bez namere da kao pojedinci insinuiram da se neke sudijske odluke namerno donose protiv nekog tima,meni samo nije jasno sta ce Englezima Var i ko sedi u toj sobi,ako se donose neke neverovatne odluke?Ja ne znam da li postoji ocigledniji penal od onog povlacenja Lo Selsa nad Matipom.

_mladen_
16:15

Mane daje golove, ali je u zivotnoj formi Firmino. 😀

Jean-Luc Picard
22:14

Jedini ocigledniji a nedosudjeni da sam ja video u zivotu je onaj sto Feliks Brih nije svirao za nas protiv Svajcarske na SP. Al ajd dobro je sve na kraju ispalo.

_mladen_
15:27

Jedno je sigurno svi igraju fudbal, a Firmino igra svoju igru... Ovo je njegova sezona, nezaustavljiv je, kakve je lik asistencije delio danas... Steta sto nije sacuvana mreza, ali sta je tu je. Robertson sve ume, ali nece ga gol, ima lik toliko otvorenih prilika i samo je jedan gol postigao do sada. 😀 Oni su sada masinerija, samo neka nastave ovako.

xman
21:40

Ox je takodje sjajno odigrao, jedva cekam da i Keita konacno udje u formu, pa da na sredini za 3 mjesta konkurisu 4 sjajna igraca, plus Milner, Henderson i Lalana..izgleda da Klop s' pravom nije kupovao ljetos

xman
Wednesday, 18.09.2019
15:56

Slazem se da je potrebna alternativa za trio, ali problem je naci kvalitetnog igraca koji zna da ce im biti rezerva

_mladen_
18:11

Treba Liverpulu jedan univerzalni igrac koji moze da menja trio u napadu, jer ne mogu uvek Salah, Mane i Firmino da igraju. Video si na ovom mecu, Origi je okej, ali ipak je velika razlika izmedju njega i pomenute trojke.

Axwell ciganin
15:27

Bobi Firmino je dusa i mozak ovog tima, definitivno. Imamo najbolji bekovski par na svetu. Raduje dobra igra Oxa. YNWA

Kralj Stiven
15:26

Samo kod engleskih sudija uz prisustvo VAR-a se ne sudi americko rvanje kao penal,ali pobednik je Visko sa Djidjijem Vajnaldum ili Dzordzinjom :D Kako igra Firmino ono je fantazija,Robo konacno proradio,Steta za Origija koliko momak nema srece.