• Autor: Nikola Miloradović

• 14. septembar 2019.

• 15:22

Na otvaranju petog kola, fudbaleri Liverpula su upisali novi trijumf.

Peto kolo elitnog engleskog ranga počelo je utakmicom na "Enfildu", koju je Liverpul rešio u svoju korist protiv Njukasla sa 3:1 (2:1).

Počelo je loše za "Redse", najpre se Origi požalio na povredu, da bi u sedmom minutu usledio šok.

Atsu pronalazi Džetra Viljemsa, Holanđanin dobrom fintom stvara prostor za udarac, šutira desnom, slabijom nogom i šalje pravi projektil u mrežu nemoćnog Adrijana, 1:0 za četu Stiva Brusa.

Nakon toga, očekivano, potpuno povlačenje gostiju i inicijativa Liverpula.

Najpre su se svi na stadionu šokirali kada je Matip oboren u kaznenom prostoru rivala nakon kornera, a sudija se nije oglasio, kao ni njegove kolege iz VAR sobe.

Ipak, nije to omelo "Redse", igrao se 28. minut kada je Robertson pronašao Manea u kaznenom prostoru rivala, ovaj se odmah namestio na udarac i pocepao mrežu rivala za 1:1.

U 37. minutu je Klop morao da napravi prinudnu izmenu, na teren je umesto povređenog Origija ušao Firmino.

Odmah je Brazilac ostavio svoj pečat na ovaj susret, ukrao je loptu na sredini terena i poslao je ka Maneu, Dubravka je bio bliži lopti, ali se spetljao, te je lopta došla do Mane, koji bez problema trese mrežu rivala za potpuni preokret.

Otišli se sa 2:1 na odmor, a sve je postalo poprilično jasno u 72. minutu, kada je Firmino "bacio magiju", sjajan pas petom ka Salahu, Egipćanin beži Šeru i matira Dubravku za 3:1.

Do kraja nije bilo promene rezultata, nova pobeda Liverpula, koji ima maksimalnih 15 bodova nakon pet odigranih kola, Njukasl je ostao na četiri.