"Svrake" preokretom do pobede nad Arsenalom

• Autor: Boban Filipović

• 15. april 2018.

• 16:21

Greške u odbrani koštale su 'tobdžije' poraza, tim Rafe Beniteza je napravio veliki korak u borbi za opstanak.

Njukasl je nastavio da pruža odlične partije ovog proleća, upisao je četvrtu pobedu u nizu, na 'Sent Džejms Parku' je pao Arsenal posle prekreta - 2:1.

Gosti iz prestonice su poveli u 14. minutu, bio je to "mat u tri poteza", Mustafi je sa svoje polovine odigrao dobru dubinsku loptu za Obamejanga, on ušao sa njom u kazneni prostor, prebacio na drugu stativu za Lakazeta, koji klizeći trese mrežu.

Ali 15 minuta kasnije usledio je odgovor na sličan način. Šelvijeva duga lopta je sa protivničke polovine išla ka napadu, odbrana Arsenala je loše reagovala, Ajoze Perez je to kaznio i poravano na 1:1.

U finišu prvog poluvremena 'tobdžije' su imale veliku šansu da vrate prednost, ali se Čembers obrukao.

Arsenal je kroz posed pokušavao da dođe do šansi, ali one prave su izostale u nastavku.

Sredinom drugog poluvremena odbrana Vengerovog tima je još jednom katastrofalno reagovala, Mat Riči je ostao sam kao duh i preokrenuo na 2:1.

Kenedi i Ajoze Perez su nakon toga imali dobre prilike da dokusure rivala, nisu bili precizni pa se rezultat nije menjao do poslednjeg sudijskog zvižduka.