Svonsi šokirao Arsenal, Totenhem dolijao u komšiliku

• Autor: Boban Filipović

• 02. mart 2016.

• 22:38

Uprkos sinoćnom kiksu Lestera i samo jednom osvojenom bodu protiv Vest Broma kod kuće, lider Premijer lige je uvećao svoju prednost u odnosu na najbliže partioce nakon 28. kola Premijer lige, jer su klubovi iz severnog Londona doživeli poraze...

'Tobdžije' su odlično otvorile meč protiv Svonsija na 'Emiratima', Džoel Kempbel ih je doveo u vođstvo u 15. minutu igre na asistenciju Aleksisa Sančeza, ali bodovi su otišli u Vels.

Ratlidž je izjednačio rezultat u 32. minutu, a šok je usledio 15 minuta pre kraja utakmice kada je kapiten 'Labudova' Ešli Vilijams načinio preokret i doneo pobedu svom timu - 1:2.

Arsenal je držao loptu u svom posedu, ali nije stvarao izgledne prilike. Na drugoj strani oba šuta gostiju u okvir gola završila su u mreži.

U malom prestoničkom derbiju Vest Hem je savladao Totenhem na 'Bolejn Graundu' i tako onemogućio 'Pevce' da preuzmu čelo tabele.

Pobedu 'Čekićarima' doneo je odlični Mihail Antonio, koji je bio najviši u skoku nakon kornera koji je izmeo Dimitri Paje u 7 minutu meča.

Minimalac je upisao i Stouk. 'Grnčari' su pobedili Njukasl na 'Britaniji', strelac pobedonosnog gola bio je Đerdan Šaćiri deset minuta pre kraja regularnog dela utakmice.

Aleksandar Mitrović je proveo 83 minuta na terenu, u finišu je MekKlaren uveo Ajozea Pereza umesto srpskog napadača.