• Autor: Aleksandar Obrenović

• 02. april 2017.

• 16:23

U direktnom duelu koji je odlučivao o opstanku, Svonsi i Midlsboro su podelili bodove.

U meču koji odlučuje o tome ko bi mogao u niži rang takmičenja, Svonsi i Midlsboro su odigrali bez pobednika, bilo je 0:0.

Prvo poluvreme je proteklo u blagoj nadmoći Svonsija, domaćin je pretio, imali su par prilika uglavnom preko Olsona i Kerola, ali promene rezultata nije bilo.

U nastavku, Midlsboro dolazi do daha i do dve šanse za nekoliko minuta. Prvo je Adama Traore imao sjajnu solo akciju, da bi nakon njga i Alvaro Negredo ušao u priliku, ali je poslao loptu pored gola.

Sigurdson je pokušao da Svonsi dovede do prednosti, bez uspeha, a Negredo je na drugoj strani ponovo imao dobru šansu.

Ipak, golove danas nismo videli u ovom meču, pa je Midlsboro sve bliži ispadanju iz Premijer lige, a Svonsi opstanku.