Svetski kup - River bolji od azijskog šampiona u borbi za treće mesto

subota 22.12.2018.
16:33

Argentinski tim opravdao ulogu favorita.

EPA-EFE/MAHMOUD KHALED

Svetski kup, Kašima i River Plata su odmerili snage u borbi za treće mesto, a River je slavio rezultatom 0:4 (0:1).

Svi znaju da je Real apsolutni favorit za osvajanje ovog trofeja uprkos krizi u kojoj se nalazi kraljevski klub. Ipak, Solarijevi momci će morati da opravdaju ulogu favorita u finalu protiv Al-Aina, a utakmica počinje u 17:30. River je verovatno nepravedno ispao u polufinalu. Bili su bolji od Al-Aina, uostalom Martinez je imao šansu da sa bele tačke odvede svoj tim u finale gde bi ih čekao Real. Nisu imali sreće, eliminisanu su nakon izvođenja jedanaesteraca, ali brzo su zaboravili taj poraz i okrenuli se današnjem protivniku. Kašima nije imala nikakve šanse danas, baš kao ni protiv Reala, a River je bio znatno bolji kada je ovaj duel u pitanju.

Zukulini je u 24. minutu doneo prednost argentinskog timu, asistent je bio De la Kruz. Kašima je tada morala da krene napred, što je dalo dosta prostora za kontre Rivera. Martinez i Bore su to iskoristili i doneli rutinsku pobedu i potvrdu trećeg mesta. Martinez je bio strelac u 73. minutu, dok je Bore sa bele tačke bio precizan u 88. minutu. Tačku na ovaj duel je stavio Martinez u 93. minutu, da li se iskupio sa ova dva gola danas?

Uskoro sledi finale između Real Madrida i Al-Aina.