Francuski mediji pišu da će Španca na kormilu 'Svetaca' tokom leta zameniti iskusni Portugalac.

Beta/AP Photo/Darko Bandic

Novi trener Pari Sen-Žermena mogao bi da bude Žorž Žezuš.

'L'Equipe' piše da su pregovori već počeli i da su 'Sveci' spremni da plate Sportingu čak 15 miliona evra za slobodu 62-godišnjeg stručnjaka jer je pod ugovorom sa 'Lavovima' do 2019. godine.

Pomenuti izvor dalje navodi da bogati vlasnici PSŽ-a nude Žezušu godišnju platu od čak 7.5 miliona evra.

Unai Emeri nije uspeo da odbrani titulu šampiona Francuske, doživeo je eliminaciju u 1/8 finala Lige šampiona od Barselone, uprkos "pokeru" u prvom meču na 'Parku Prinčeva', pa je njegova kratka epizoda u 'Gradu Svetlosti' ocenjena kao neuspešna.

Žorž Žezuš je ikona portugalskog fudbala, a najviše uspeha u treneskoj karijeri imao je sa Benfikom, sa kojom je tri puta bio nacional prvak, osvojio jedan Kup i pet Liga Kupova. Nije uspeo da prekine prokletsvo Bele Gutmana, budući da je vodeći 'Orlove' izgubio u dva uzastopna finala Lige Evrope.

Pripadaju mu i ogrome zasluge što je Portugalija osvojila Evropsko prvenstvo, jer je najveći broj igrača koji su izneli najveći teret selektor Fernando Santos regrutovao iz njegovog Sportinga.