• 04. februar 2012.

• 21:03

Zimski uslovi prave probleme i Francuzima, pa je danas odložen susret između Sent Etjena i Lorijena. Vodeći PSŽ savladao Evijan, minimalac Monpeljea, Valensijen slavio u Dižonu...

U Francuskoj su danas odigrani prvi susreti 22. kola nacionalnog šampionata.

Pari Sen Žermen je sačuvao lidersku poziciju, novom pobedom nad Evijanom na Parku prinčeva. ''Sveci'' su slavili rezultatom 3:1, ali je posle prvih 45 minuta vodio gost, golom Kambona.

Ipak, u nastavku je usledio preokret, dva gola postigao je Nene, drugi iz jedanaesterca, a konačnih 3:1 postavio je Gameiro u samom finišu.

Milan Biševac je ovog puta priliku dobio tek u drugom poluvremenu, umesto Lugana.

I drugoplasirani Monpelje je nastavio seriju pobeda. Večeras je na svom terenu bio bolji od Bresta rezultatom 1:0, a jedini gol postigao je Dernis u 42. minutu.

Valensijen je jedini slavio u gostima, protiv ekipe Dižona, a pobednika nije bilo u duelima Ajačio - Nica i Nansi - Ren.

Francuska, Liga 1 - 22. kolo