'Sveci' minimlacem krenuli u odbranu titule

• Autor: Boban Filipović

• 07. avgust 2015.

• 22:26

Iako su više od sat vremena imali igrača manje na terenu, fudbaleri PSŽ-a se vraćaju sa tri boda iz Lila.

Na premijernom meču sezone 2015/16, Pari Sen Žermen je kao gost savladao Lil rezultatom 1:0.

Jeidni gol na utakmici viđen je u 57. minutu utakmice, a strelac je bio Lukaš Moura.

Blez Matuidi je fantastično odigrao za Brazilca u prazan prostor, a on rutinski zatresao mrežu Nigerijca Enejame pošro ga je prethodno obišao.

'Sveci' su od 28. minuta ostali sa desetoricom jer je Antoan Rabio u rasponu od pet minuta dobio dva žuta karotna.

Kada uzmemeo u obzir činjenicu da su Blanovi puleni bili bolji rival na terenu brojčano inferiorniji od solidnog Lila i da su igrali bez Zlatana Ibrahimovića, jasno je da je PSŽ ubedljivo najveći favoriti za titulu šampiona Francuske.

Mourin gol koji je odliučio pobednika premijernog meča Lige 1 pogedajte u prilogu.