16:53

"Rosoneri" prekinuli seriju od tri meča bez trijumfa.

EPA-EFE/FABIO MURRU

Fudbaleri Milana slavili su u 19. kolu Serije A na Sardiniji protiv najprijatnijeg iznenađenja ove sezone, ekipe Kaljarija.

Ekipa Stefana Piolija, predvođena povratnikom Zlatanom Ibrahimovićem na terenu, slavila je sa 0:2 (0:0).

Pretio je Milan u prvom poluvremenu, ali je Olsen zaustavio pokušaje Ernandeza i Ibre, da bi u 31. minutu Romanjoli poslao loptu pored gola rivala.

Na drugoj strani je potom pripretio odlični Nandez, ali je Donaruma bio siguran.

Bez golova se otišlo na odmor, da bi "Rosoneri" poveli već u prvom minutu nastavka, Leao je uz malo sreće prevario Olsena za 1:0.

Nekih 18 minuta kasnije, Ibra stupa na scenu, pas Ernandeza sa leve strane, iskusni napadač levom nogom iz prve šutira i matira protivničkog čuvara mreže za 2:0. Bio je to njegov prvi gol u dresu "Rosonera" posle sedam i po godina.

Postigao je Ibra još jedan pogodak u 82. minutu, ali je on poništen zbog ofsajda.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pobeda Milana, koji je sada osmi sa 25 bodova, četiri manje od današnjeg rivala, koji ostaje šesti.