Švajni prekinuo muke ''Pancera'' na premijeri!

nedelja 12.06.2016.
22:51

Ukrajinci dobro namučili favorizovane Nemce na startu Evropskog prvenstva. Ipak, iznenađenje je izostalo, pre svega zahvaljujući odličnom Nojeru, ali i Boatengu koji je takođe uspeo da spreči ''siguran gol''.

Beta/AP/Darko Vojinovic

Reprezentacija Nemačke pobedom je započela Evropsko prvenstvo, pošto je u meču prvog kola Grupe C u Lilu savladala Ukrajinu rezultatom 2:0.

Ukrajinci su prvi pripretili, i to već u šestom minutu preko Konopljanke, čiji je udarac odličnom intervencijom zaustavio Manuel Nojer.

Ipak, do vodećeg gola stigli su Nemci u 19. minutu meča. Svoj prvi pogodak za reprezentaciju Nemačke postigao je štoper Škordan Mustafi, koji je sjajno reagovao na centaršut Tonija Krosa iz slobodnog udarca sa desne strane i udarcem glavom poslao loptu pod prečku - 1:0.

Taj pogodak možete da pogledate OVDE.

Ipak, Ukrajince nije obeshrabrio primljeni gol, pa su već u 27. minutu još jednom ozbiljno pripretili, ali je Nojer i ovoga puta fenomenalno reagovao i izbio loptu koja je išla pod prečku.

Nojerove bravure pogledajte OVDE.

Par minuta kasnije nova opasnost na drugoj strani, posle najbolje akcije ''Pancera'' od početka utakmice. Toni Kros je odlično pronašao Kediru koji izbija jedan na jedan sa golmanom Pjatovim, ali čuvar mreže Ukrajinaca izlazi kao pobednik iz ove situacije.

Borba se sve više rasplamsavala, pa su u 36. minutu Ukrajinci imali još jednu stopostotnu priliku za izjednačenje! Bila je to odlična akcija Jarmolenka i Konopljanke, a već ''viđenu'' loptu u mreži zaustavio je Boateng na gol liniji!

Samo minut kasnije, Ukrajinci su iznudili korner posle kojeg su i zatresli mrežu, ali taj pogodak nije priznat zbog ofsajda.

Početak drugog poluvremena obeležila je velika prilika za Tonija Krosa, koji je u 52. minutu odlično šutirao, ali je lopta otišla zamalo pored gola, ništa od drugog gola ''Pancera''.

Četiri minuta kasnije, Ukrajinci su pripretili iz slobodnog udarca koji je odlično izveo Mustafi, ali je Nojer ponovo bio izvanredan na golu.

Nova prilika za Nemce viđena je u 61. minutu kada je Kedira gađao sa nekih 18 metara, ali je Pjatov ponovo izašao kao pobednik.

Usledio je mirniji period igre, da bi u finišu nešto više živosti u igru Nemačke uneo ulazak Andrea Širlea umesto Drakslera.

Nedugo zatim, Ozil je imao svoju jedinu priliku za gol na ovojutakmici, posle odlične asistencije Tonija Krosa, ali je šutiraopravo u Pjatova.

Ukrajinci su pokušali ekspresno da uzvrate i iskoriste to što je Nojer istrčao, ali nije im to pošlo za rukom, da bi u nadoknadi vremena Nemci izveli sjajnu kontru, na kraju sjajan centaršut Ozila i pogodak Bastijana Švajnštajgera koji je samo par minuta ranije ušao u igru umesto Gecea - 2:0!

Švajnijev gol pogledajte OVDE.

Nemačka: Nojer - Hovedes, Boateng, Mustafi, Hektor - Kros, Kedira - Draksler (Širle od 78.), Ozil, Miler - Gece (Švajnštajger od 90.).

Ukrajina: Pjatov - Fedeski, Kačeridi, Rakicki, Ševčuk - Sidorčuk, Stepanenko - Jarmolenko, Kovalenko (Zimčenko od 74.), Konopljanka - Zozulja (Seleznjov od 66.).