utorak 27.03.2018.
20:51

Nikako ne smemo da se opustimo, ovo je ozbiljna reprezentacija.

Beta/Urs Flueeler/Keystone via AP

Fudbalska selekcija Švajcarske odžala je čas fudbala Panami i slavila ubedljivim rezultatom - 6:0, a uz to su sve pogotke postigli u razmaku od 45 minuta, a u prvom poluvremenu je bilo - 4:0!

Švajcarci su opravdali ono čuveno poređenje "kao švajcarski sat", delovali su svi kao jedan, uigrani, tačni, precizni, efikasni.

Istina, Panama nije posebno atraktivan rival, ali nećete se lako setiti da je skoro neko ovako razbio svog rivala na reprezentativnom nivou.

Ipak, kada čujete sledeće podatke, biće i vama jasno da su Švajcarci razbili PRAVOG rivala - Panama je u poslednje četiri utakmice bila bolja od Kostarike, koja ih čeka u grupi na SP, uz našu reprezentaciju i Brazil.

Naime, Panama i Kostarika su prošle godine igrali četiri puta, dva puta je slavila Panama (1:0 u Kopa Centroamerikana i 2:1 u kvalifikacijama za Mundijal) jednom je bilo nerešeno (0:0 u kvalifikacijama za SP) i jednom je slavila Kostarika (1:0) u okviru Gold kupa).

Za Švajcarce su večeras redom pogađali - Džemaili, Džaka iz penala, Embolo, Cuber, Drmić i Fabijan Frej. Na sve to treba dodati i da su Švajcarci večeras bili bez svog ponajboljeg igrača - Džerdana Šaćirija.

Svaki gol je padao posle akcija u kojoj je učestovalo gotovo sedam, osam igrača, uz kombinacije od štopera, pa preko veznih igrača, do utrčavanja između bekova i štopera, veoma lako su dolazili do završnica.

To je posebno pokazala akcija kod poslednjeg gola koji je postigao Frej, a pogledajte ga u prilogu: